Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eliza Hoxha - Homazhe Per Prishtinen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Tung ju them unë
Nga ky vend që veç pret
Plotë njerëz të rinj
Që vinë e nuk shkojnë
E bëjnë çfarë të dojnë
Qytetin tim e lëndojnë
A merr fund
Ky ankth e ky sulm
Që të vret kaq shumë
Apo kam faj unë
Që rrugën se gjej
Në qytetin tim
Jetim pa askënd ta udhëheqë

Ref.
Është e prishur e trishtuar
Prishtina që unë e kujtoj
E dënuar gjithnjë e huaj
Pa fatin që dikush ta dojë 2x

Nuk janë më
As druri ku rrinim të dy
As lumi ku vetën pamë në sy
As rruga ku kalonim ne
Jo më nuk është sikur dje
Humbe ti, humba unë
Humbëm ne, që nuk bëmë më shumë
Për këtë qytet ku asgjë nuk mbet
Në vendin e vet si dikur

Ref.2x
Është e prishur e trishtuar
Prishtina që unë e kujtoj
E dënuar gjithnjë e huaj
Pa fatin që dikush ta dojë

Asgjë më nuk mbet
Në këtë qytet
Asgjëja tash është identitet
Asgjënë e jetojmë
Asgjënë e prodhojmë
Asgjë s do ndryshoj
As kjo këngë që e këndoj
Ngrihu tani
Rrugëtimi ndryshoj
Nuk mund të vazhdosh
Në një gjendje si kjo
Ti mund të gjykosh
Dhe ti mund të ndëshkosh
Gjithë ata që lejuan një gjendje si kjo

Ref.
Është e prishur, e trishtuar
Prishtina që unë e kujtoj
E dënuar gjithnjë e huaj
Pa fatin që dikush ta dojë


Ky tekst u dërgua nga Eliza Hoxha   FortesaEliza Hoxha
Publikimi: 13/11/2009
Orkestrimi: Darko Dimitrov


Eliza Hoxha - Homazhe Per Prishtinen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Homazhe Per Prishtinen".
3. Video është e këngës "Homazhe Per Prishtinen", por nuk këndohet nga Eliza Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eliza Hoxha:


Komente 0