A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elvana Gjata Feat. Bruno

Love Me ➡ Ame-Me

 Shqip ➡  
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Blizzard75


Love Me

[Bruno:]
Nuk du tjetër, nuk du tjetër
je vetem ti je
zemrën edhe shpirtin tim e ke
jetës time, jetës time
ti kuptim i dhe
nuk bëjmë dot pa njëri-tjetrin ne

[Elvana:]
Se më je, më je, më je ti
çdo ndjesi për mua je ti
ti gjithmonë pranë vetes
do më kesh
mjafton vetëm të më duash
dhe sa herë të ma thuash
do ta them njësoj
dhe unë çdo herë

REF. 2x:
Love me, Love me
Love me, Love me
Love me, Love me

[Bruno:]
Nuk du tjetër, nuk du tjetër
je vetem ti je
zemrën edhe shpirtin tim e ke
jetës time, jetës time
ti kuptim i dhe
nuk bëjmë dot pa njëri-tjetrin ne

[Elvana:]
Sa më njeh, më njeh, më njeh ti
jam me ty aty ku je ti
s'do të them adio asnjëherë
Sa herë unë të kam lënduar
prapë unë të kam shëruar
dashuria ndodh vetëm një herë

REF. 4x:
Love me, Love me
Love me, Love me
Love me, Love me


Ame-Me

Não quero outra, não quero outra, somente você.
Você tem o meu coração e a minha alma.
À minha vida, à minha você dá sentido.
E nem poderíamos estar um sem o outro.
Pois você é cada sentimento pra mim.
Sempre va a tê-me junto a você.
Já basta que me ama e cada vez que me o diz,
sempre vou dizê-lhe o mesmo.
Ame-me, Ame-me, Ame-me, Ame-me, Ame-me, Ame-me.
Não quero outra, não quero outra, somente você.
Você tem o meu coração e a minha alma.
À minha vida, à minha você dá sentido.
E nem poderíamos estar um sem o outro.
Como me conhece, como me conhece você.
Onde esteja, estou com você.
Nunca o diria adeus.
Cada vez que o magoei,
outra vez o curei.
O amor só existe um.
Ame-me, Ame-me, Ame-me, Ame-me, Ame-me, Ame-me.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019