A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elvana Gjata

Ku Vajti ➡ Where Did It Go?

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Gega


Ku Vajti

Ku vajti dashuria?
Ooo ku vajti?
Dashuri më nuk ka

Aman si po më lë vetëm
Si po më lë vetëm
Aman kush ta gëzon ty jetën?

REF.:
Kom pa kom ni si ty s'kom pa
Kom mendu se bën shaka
Po ku gjen dot më ti si moi (mua)?
Nuk ka, nuk ka, nuk ka

S'kam hile, s'kam hile
Baby, unë të du pa hile
S'kam hile, o s'kam hile
Baby, ti e di shumë mirë se je me fat.

A ja, A ja, A ja vlen?
Kohën pas ta kthej
A ja, A ja, A ja vlejnë
këta lotë si lumenj

Oh A e di?
Se sa shumë është dasht
Oh A e di?
Ne të jemi bashkë

Aman si po më lë vetëm
Si po më lë vetëm
Aman kush ta gëzon ty jetën?

REF.:
Kom pa kom ni si ty s'kom pa
Kom mendu se bën shaka
Po ku gjen dot më ti si moi (mua)?
Nuk ka, nuk ka, nuk ka

S'kam hile, s'kam hile
Baby, unë të du pa hile
S'kam hile, o s'kam hile
Baby, ti e di shumë mirë se je me fat


Where Did It Go?

Where did love go?
Ooo where did it go?
There is no more love

Come on how are you leaving me alone
how are you leaving me alone
Come on who gives you happiness?

I have seen, I have felt someone like you, I haven't seen
I thought you were kidding
But how can you find someone like me?
There is no one, no one, no one

I don't trick, I don't trick
Baby, I want you without tricks
I don't trick, I don't trick
Baby, you know very well you are lucky

Is it, is it, is it worthy?
To turn back time
Is it, is it, is it worthy?
These tears like river

Oh do you know?
How much was needed
Oh do you know?
For us to be together

Come on how are you leaving me alone
how are you leaving me alone
Come on who gives you happiness?

I have seen, I have felt someone like you, I haven't seen
I thought you were kidding
But how can you find someone like me?
There is no one, no one, no one

I don't trick, I don't trick
Baby, I want you without tricks
I don't trick, I don't trick
Baby, you know very well you are lucky

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019