Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ema Qazimi - Ankth
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ankth".
3. Video është e këngës "Ankth", por nuk këndohet nga Ema Qazimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ema Qazimi - Ankth  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

23/10/2015

2015-10-23T07:27:31+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ankth" kënduar nga Ema Qazimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kanita - Ankth

Ankth i gjate, nje enderr per cdo nate
sa hap syt nje tonelate
me brenga pa fat me peshon
kaleroj buze detit plot me shprese
Vazhdoj e nuk pertoj
nuk di a ka ndalese te pushoj

[REF.:]
E dua nje moment, e dua nje qellim
une dua te arrij si nje feniks
te ngrihem t'fluturoj
nga hiri te shkelqej
mjerimin ta sfidoj pa u tremb.
une dua te fitoj, une dua te shenoj
derisa fryma te me mbaje
une dua te fitoj, une dua te garoj
pa asnje frike, si nje feniks...

Nje iluzion me shfaqet ne lot
cdo dit mua me mallkon
nuk di si e duroj
me mban si peng
nuk e mbaj, me vjen qe ta luftoj
ta mbys e ta shfaros
ne grimca ta coptoj e te frymoj

[REF.:]
E dua nje moment, e dua nje qellim
une dua te arrij si nje feniks
te ngrihem t'fluturoj
nga hiri te shkelqej
mjerimin ta sfidoj pa u tremb.
une dua te fitoj, une dua te shenoj
derisa fryma te me mbaje
une dua te fitoj, une dua te garoj
pa asnje frike
si nje feniks...
si nje feniks...

[REF.:]
E dua nje moment, e dua nje qellim
une dua te arrij si nje feniks
te ngrihem t'fluturoj
nga hiri te shkelqej
mjerimin ta sfidoj pa u tremb.
une dua te fitoj, une dua te shenoj
derisa fryma te me mbaje
une dua te fitoj, une dua te garoj
pa asnje frike
si nje feniks...
si nje feniks...

Elinel - Ankth

nat e dit pe pres ftyren e armikit mem dal
shkaku i njerzve e kom ngri ngjyren e kimikit n'kto fjal
Merrne Ngoj Merrne ngoj nonstop n'paranoj
po pres diqka ma t'ron n'shpin se thika paraloj
500 kara ngoj gojes qe mu m'offendon
i pa fuqishem ndaj nevojes me luftu se ntru pom kaplon
ni e rrqethme mos em shti mu bo i keq
se ti rrok vjeshta andrrat e mbin ntok para komve e ti shkeli sikur me kon gjethe
majn menimet mbledhje t'pa frytshmet psojn tredhje
e t'frytshmet kto t'frytshmet shkojn n'derdhje n'varg
fjalt qe dojn mi thon jon smuj me shku ma larg
tu nejt i qet se mrena dreqi terfurk pom therr n'bark
(AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA)
du me nxerr jasht qa kom mledh mrena
nese se boj hapjen mbyllja ka me kon e jemja
e jemja o mos me kon zo qe shuhet
po zo qe shquhet edhe ishalla do zoti ruhet
atina qe i kruhet ta kruaj me mua
lyrical fu aaaaaaaaaaaaaa
hajt tash nisja ik rruges tu i mledh cpirrat e tua

CHorus.X2
Npik t'dites Ankth Midis mesdites ankth
diqka e mir hiq so ka vjen un tu prit midis pritjes n'ankth n'ankth

kom kunder pergjigjie per gjethqka perveq njanes
pse jom un ktu sun mar pergjigjie as pi nanes
jom rrit tu u neperkam tu ja zgat doren kames
neper rrugt qe njeki terr tash te qellimi i radhes
shkelqimin e hanes me vjedh edhe do yje n'qiell
mem bo drit me pshtjell du me hup arsyen jo spo du mu kfjell
po po du me sjell Grushta n'disponim
qysh ishe ni ti n'der temen me ta bo jo ti shok spo hin
reciprok kuptim eci trok n'udhtim
thojn me kesh shum ma von trrok idhnim
un smaj men qe kom kesh per me ma dhon kit qmim
a mos jom gabim ? memoria pom thot jo
edhe shum e shum sene memoria pom thot mi bo
sot ni koh me plot krijesa humane t'pavedishme
qe ekziston edhe ni zot mi to
me mujt mizat mi bo hala ma t'mdhaja
ekzistojn miza qe hajn mut po seriozisht na vyjn shum t'mdhaja (muta t'karit)

CHorus.X2
Npik t'dites Ankth Midis mesdites ankth
diqka e mir hiq so ka vjen un tu prit midis pritjes n'ankth n'ankth

pse me shku me flejt kur skom qef mu qu
Depresion qe shitet sikur Shef me mu e
dhimten ec mshefe ntru me mllef e thu fjalen gzim
kur kuptimin e ksaj t'fundit as perafersisht sja din
tash po kthehem n'fillim e n'shtjellim t'dites
ku t'bjen mi kajt hallet me shum shok me prapashtes pites plot
trapa ngjes slites qe pom terhekin me Bo masakra mes dites.

Humus - Ankth

Kujtoj nje te kaluar qe nuk me leshon
keto kujtime ti harroj
Ata prane meje qe ishin
Dikur

Ju gjej ne vendin ku jeni te shtrire
Me dheun qe ju mbulon,
Aq rande e kam te permbahem
Te mos qaj - lotoj

Ne ankth jam
dhe e ndiej

Duhet kete ankth ta largoj
Une sot, luftoj me pamje
qe me rrethojne,
Drita te zbehta ne cdo kend une shoh

Do te takohemi me siguri, ate e di
Ne zemer ju mbaj sju harroj
Prane vetes ju kam
Gjithmone

Ne ankth jam
dhe e ndiej
Më Shumë Këngë Nga Ema Qazimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë