Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ema Qazimi - Kënga Zjarr Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


U sul fashizmi i etur për shkatrrim
e ball përball' u ndesh në Shqipëri
por ne të bijtë e urrisë e të mjerimit
t'rrept kundër tij u hodhëm me furri...

Kur para nesh ra shoku komisar
ne s`qame por me d fort kenduam
kengen plot zjarr

Nder kontinente Zjarret nuk u shuan
e perseri kudo pop derdhet gjak
na i vrasin shoket qe drejtesine e duan
dhe botes prape duan ti vene flake

por ne mbajme lart flamurin proletar
dhe me fort kendojme
kengen plot zjarr

Sot Shqiperia ka shoke emiq ne bote
e dot s`na tremb asnje tramundane
ushtare t elirise ne jemi shoke
kalitemi ne shpirtin proletar

s`harrijme ata shoke qe rane ne revolucion
e me fort kendojme
kete kengen tone

Ky tekst u dërgua nga farketestime


Nuk kemi video për këtë këngë.
Ema Qazimi - Kënga Zjarr
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kënga Zjarr".
3. Video është e këngës "Kënga Zjarr", por nuk këndohet nga Ema Qazimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ema Qazimi:


Komente 0