Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ema Qazimi - Bardhesi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

13/04/2012

2012-04-13T17:54:06+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bardhesi" kënduar nga Ema Qazimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Erlind Zeraliu - Bardhesi

Debora qefi shpejt
per mua nje kemish
me duhet qe ta vesh
per hir te bardhesis
vec per hir te bardhesis

I veshur me debor
do rend drejt dashuris
peisazhe dhe njeher do zbuloj
strukur mes gjithesis
mu ne mes te gjithesis

I vetem jo nuk jam
zemra me shoqeron
vendet ajo mi tregon
tregon..

Ref.
Me pelqen te endem mbi debor
me pelqen te jem mes bardhesis
deri ne fund te botes un do te shkoj
sepse rrugen per tu kthyer un e di

Debora qefi shpejt
per mua nje kemish
me duhet qe ta vesh
per hir te bardhesis
vec per hir te bardhesis

I veshur me debor
do rend drejt dashuris
peisazhe dhe njeher do zbuloj
strukur mes gjithesis
mu ne mes te gjithesis

I vetem jo nuk jam
zemra me shoqeron
vendet ajo mi tregon
tregon..

Ref.
Me pelqen te endem mbi debor
me pelqen te jem mes bardhesis
deri ne fund te botes un do te shkoj
sepse rrugen per tu kthyer un e di

Me pelqen te endem mbi debor
me pelqen te jem mes bardhesis
deri ne fund te botes un do te shkoj
sepse rrugen per tu kthyer un e di

Sepse rrugen per tu kthyer un e di

Kujtim Prodani - Bardhesi

sonte ne te dy vallezojme bashk
bie bor cbardhesi
neper vezullim syte e tu sec kerkojne syte e mi
eja nje cast te dalim bashk nata e bardhe po na fton bora mbi rruge paqe sjell e qet ajo zbardheron
topa bore hedhin shoket tan
bore e bardh cbardhesi
ne secilin top qe te dergoj te dergoj dashuri
qenka shume bardh sonte kjo nate
bie bore cbardhesi
eja sonte ne te dalim bashk cbardhesi bor qendrim
(2 here)"eja ne heshtem per nje cast
heshtem te dy nen nje bli
nen vezullime syt e tu kerkojn sot syt e mi
topa bore hedhin shoket tan bor e bardh cbardhesi
ne secilin top qe te dergoj te dergoj dashuri"
eja nje cast te dalim bashk nata e bardh p na fton
bora mbi rruge paqe sjell e qet ajo zbardheron
topa bore hedhin shoket tan bor e bardh cbardhesi
ne secilin top qe te dergoj te dergoj dashuri
bie bore cbardhesi
te dergoi dashuri
bie bore
eeeeeee bieeee booooore
cbardhesi
Më Shumë Këngë Nga Ema Qazimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet