A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Top 200

Emin Aliu & Argjend Aliu - Hjekat E Nanes


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.6 / Votuan:  7

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

22/05/2019

2019-05-22T23:48:38

Muzika:

Emin Aliu

Teksti:

Sami Aliu


Per hekat e tua, me fol jav e muaj
Me pas ymer sdi sa jet, Nan sen ti paguj

Nja pas nja na rrite, me ato dy dur
Ishe kanë oj nanë e gurit, su dorzove kurr

Oj nan të rujt zoti për neve je djell
krejt dyrt e xhennetit për ty kofshin qel
Oj nan të rujt zoti për neve je djell
krejt dyrt e xhennetit për ty kofshin qel
krejt dyrt e xhennetit për ty kofshin qeeel

Për çdo gajle Nanë zemren ti e theve
Për çdo dhimbje tonen ke kajt bashk me neve

Prej se Nanë na linde hijekat stu kan nal
Me ta pru dynjan perpara hakesh smuj me t`dal

Oj nan të rujt zoti për neve je djell
krejt dyrt e xhennetit për ty kofshin qel
Oj nan të rujt zoti për neve je djell
krejt dyrt e xhennetit për ty kofshin qel
krejt dyrt e xhennetit për ty kofshin qeeel

Ditën rreze dielli natën rreze Hanes
Çdo dhimbje të shpirtit shëron preni Nanës

Do ta puth Nan ballin t`falemenderoj
Zanin s`do ta ngrisin fjalen do ta ngoj

Oj nan të rujt zoti për neve je djell
krejt dyrt e xhennetit për ty kofshin qel
Oj nan të rujt zoti për neve je djell
krejt dyrt e xhennetit për ty kofshin qel
krejt dyrt e xhennetit për ty kofshin qeeel


Ky tekst u dërgua nga Burim BerishaKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019