Më mbaj mend (për 1 muaj)


Emin Aliu & Argjend Aliu - Gurbeti Lule Pa Erë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti Lule Pa Erë".
3. Video është e këngës "Gurbeti Lule Pa Erë", por nuk këndohet nga Emin Aliu & Argjend Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Emin Aliu & Argjend Aliu - Gurbeti Lule Pa Erë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Muzika:

Emin Aliu

Teksti:

Sami Aliu

Komente

Asnjë Koment

12/10/2019

2019-10-12T17:04:54+00:00qka ka hana qe z'ban dritë
qka ka nana qe u merzit
zemra saj sonte ka dert
e percjell djalin n gurbet

musafirt e mi ju krejt
me ju du me u pershendet
kush e di si sot o vella
a vjen koha prap mju pa

- Veni huj nuk paska vler
lule boll po spo kan ere

Bab e Nane e vlla e moter
prej sot ulen pa mu n'sofer
veni huj nuk paska vler
lule boll po spo kan vler

Babe e nane e vlla e moter
prej sot ulen pa mu n sofer
O gurbet qe man me vaj
kurr hallall kohen s'ta baj

ti ja more driten hanes
ti e ndan djalin prej nanes
perqafoj nanen me lot
asnihere bash sikur sot

Udha e mbar mtha me gjyse fjale
e un dola dalngadale
veni huj nuk paska vler
lule boll po spo kan ere

bab e nan e vlla e moter prej sot ulen pa mu n sofer

veni i huj nuk paska vler
lule boll po spo kan ere
bab e nan e vlla e moter
prej sot ulen pa mu n sofer

mem perccjell o jan qu n kam,
gjith te dera paskan dal
lotin i babes ja kam nxan
udha e mbar o bir tum than,

mos rri shum pot lutem vlla
motra e vogel n merzi ra
, pa ty drit nu ka n ket shpi,
mos i le motrat n merzi

Veni huj nuk paska vler lule po po spo kan er

bab e nane e vlla e moter,
prej sot ulen pa mu n sofer
veni huj nuk paska vler
lule boll po spo kan er,

bab e nan e vlla e moter prej sot ulen pa mu n sofer veni


Ky tekst u dërgua nga Valon Hoti
Më Shumë Këngë Nga Emin Aliu:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet