Më mbaj mend (për 1 muaj)


Enis Bytyqi - Kujtime

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kujtime".
3. Video është e këngës "Kujtime", por nuk këndohet nga Enis Bytyqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Enis Bytyqi - Kujtime  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  11

Produksioni:

RZON

Komente

Asnjë Koment

31/10/2019

2019-10-31T18:00:11+00:00Kujtime vetem kujtime mle ti
Kujtime dhe kto koha mi treti
Mos em le ti mos em le ti, le ti
Ama doren mos em le ti n‘vetmi.
Kujtime vetem kujtime mle ti
kujtime dhe kto koha mi treti,
Mos em le ti mosem le ti, le ti
Ama doren mos em le ti n‘vetmi.

Krejt qka du un kisha kur un ty te pata,
por skisha dit se qa don ti.
Fjalt po mbesin fjal
un tmijat i mbajta,
po tash qka don me bo ti, my baby.
Ku mbetem na dy,
po sikur te humbur,
pa njoni tjetrin erresi.
1 ner 1 milion une ty te pata,
My beautiful mos em le.
Zemren ma vodhe ne menyr qysh din veq ti,
mos ma kthe por kthehu ti.
Gjitha mi more ne menyr qysh din veq ti,
jo mos ma kthe por veq kthehu ti.

Kujtime vetem kujtime mle ti
Kujtime dhe kto koha mi treti,
Mos em le ti mos em le ti, le ti
Ama doren mos em le ti n‘vetmi.

Qa po don, qa po don, veq tregoma,
se tdu akoma, duhet me fjal me qel rrugen, du paqe e jo dhunen ti ke ra.
Un po vuaj, a e din sa po vuj,
as me raki sun e shuj.
A ke mendu per mu, najher un kam mendu
per ty qdo dit shume e ma shume.
Ka met marr malli
me fluturu me mu
qiellin e shtat me kalu.

Ku mbetem na dy,
po sikur te humbur,
pa njoni tjetrin erresi.
1 ner 1 milion une ty te pata,
my beautiful mos em le.
Zemren ma vodhe ne menyr qysh din veq ti,
mos ma kthe por kthehu ti.
Gjitha mi more ne menyr qysh din veq ti,
jo mos ma kthe por veq ktheu ti.

Kujtime vetem kujtime mle ti,
Kujtime dhe kto koha mi treti,
Mos em le ti mos em le ti, le ti
Ama doren mos em le ti n‘vetmi.


Ky tekst u dërgua nga Besarta Berisha
Më Shumë Këngë Nga Enis Bytyqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet