Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Erjon Beci - At’ I Birit Tim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Komente

Asnjë Koment

30/11/2013

2013-11-30T09:02:23+00:00

Muzika & Teksti:

Erjon Beci

Orkestrimi:

Adrian Hila

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2013
Perjete me ty do te jem
Ti me perket, kemi te njejtin gen
Sa te kete diell,
Qe ngroh mbi toke,
Dhe zemra rrahjen e fundit ta thote.
Une prane do te dua.

Kur fjalen At' ta degjosh,
Koken menjane mos e mbaj,
T'me premtosh
Se per ty Ati eshte lart ne qiell
Ta kane mesuar,
Te kane ndaluar,
Prane s'duhet ta kesh.

O zot perse...
O zot perse, me thuaj ta di.
O zot perse
Loti ne syte e femijes ka ngri...
O zot perse
O zot perse, ma thuaj ti.
O zot perse,
Nje krijese si ti,
I dorzuar do ngjiret,
Dua babin tim.

Vitet do shkojne, do rritesh e di,
Do e veresh nje njeri qe gjithnji,
Cdo dite te porta e shkolles te pret,
A do mi njohesh,
Syte kur t'mi shohesh,
Do me duash ti???

Te fundit lutje per ty Zot me ndih,
At' i birit tim, behu ti.


Më Shumë Këngë Nga Erjon Beci:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet