Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermira Babaliu - E Njejta Enderr Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.6 / Votuan:  25

Ka shumë kohë që për çdo natë
një ëndërr shoh:
sikur të flas, ti vetëm hesht,
pastaj të puth, të përqafoj
ashtu si kurrë nuk munda në jetë.

Unë brenda vetes të mbajta plot vite
sepse të desha dhe të ëndërrova,
por s'të preka dot.
I pari njeri që gjithë qenien time
e mbushi me zjarr, me mall,
dhe me lot, me plot emocion.

Nuk di se ç'isha unë për ty,
por ti për mua ke qenë gjithçka,
të ndjeja, të ndjeja dhe vetëm kaq
në rrahje zemre, heshtur, pa fjalë.

Refreni:
Të tjerë kanë hyrë në jetën time
kam dashur, por si ty jo kurrë.
Shumë vjet më parë
e përsëri me imazhin tënd
pyes veten pse, pse të ndodhë
të ndodhë kështu...
(2 herë)

Ndoshta tani ti je me një tjetër,
por do të doja të jem me ty,
lodhur nga vitet
të gjej harrim, harrim.

Nuk di se ç'isha unë për ty,
por ti për mua ke qenë gjithçka,
të ndjeja, të ndjeja dhe vetëm kaq
në rrahje zemre, heshtur, pa fjalë.Akordet:

Ebm
Ka shume kohe qe per çdo nate
Bb7
Nje enderr shoh...
Ebm
Sikur te flas, ti vetem hesht
G#m Ebm
Pastaj te puth, te perqafoj
B Bb7
Ashtu si kurre nuk munda ne jete


Ebm F7 Bb7 Ebm x2


Ebm
Ty brenda vetes te mbajta plot vite
B
Sepse te desha dhe te enderrova
Bb7 B Bb
Por s'te preka dot
Ebm
Ai njeri qe gjithe qenien time
B
Mbushi me zjarr me mall dhe me afshe
Bb7 Ebm
Plot emocion

G#m Ebm
Nuk di se ç'isha une per ty
B Bb7
Por ti per mua ke qene gjithçka
G#m Ebm
Te ndjeja, te ndjeja dhe vetem kaq
B Bb7
Ne rrahje zemre, heshtur, pa fjale


Ebm Bb7 Ebm Bb7
Te tjere kane hyre ne jeten time
Ebm Bb7 Ebm Eb7
Kam dashur por si ty jo kurre
G#m C#
Shume vjet me pare
F# B
E perseri me imazhin tend
G#m Bb7
Pyes veten pse, pse te ndodhe
Ebm Bb7-Ebm
Te ndodhe keshtu... x2


Ebm F7 Bb7 Ebm
e|---------------------------------------------------------|
B|----/11----6-7-7/10----6-7-7/9-7-9-9/11-7----------------|
G|--------/8----------/8--------------------8--------------|
D|-/8------------------------------------------------------|
A|---------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------|

Ebm F7 Bb7 Ebm
e|---------------------------------------------------------|
B|----/11----6-7-7/10----6-7-7/9-7-9-7---------------------|
G|--------/8----------/8---------------8-------------------|
D|-/8------------------------------------------------------|
A|---------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------|


Bb7
Ndoshta tani ti je me nje tjeter
Ebm
Por do te doja te jem me ty
Bb7
Lodhur nga vitet te gjej harrim
Ebm
...harrim


G#m Ebm
Nuk di se ç'isha une per ty
B Bb7
Por ti per mua ke qene gjithçka
G#m Ebm
Te ndjeja, te ndjeja dhe vetem kaq
B Bb7
Ne rrahje zemre, heshtur, pa fjale


Ebm Bb7 Ebm Bb7
Te tjere kane hyre ne jeten time
Ebm Bb7 Ebm Eb7
Kam dashur por si ty jo kurre
G#m C#
Shume vjet me pare
F# B
E perseri me imazhin tend
G#m Bb7
Pyes veten pse, pse te ndodhe
Ebm Bb7-Ebm
Te ndodhe keshtu... x2

Ermira Babaliu - E Njejta Enderr
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Njejta Enderr".
3. Video është e këngës "E Njejta Enderr", por nuk këndohet nga Ermira Babaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ermira Babaliu:


Komente 0