Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermira Kola & Kastriot Tusha - Qyteti I Enderrave Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

O Korce e dashur
po te kendoj kte serenate
Mall edhe brenge,
kur une jam larg e ndjej per ty.

O Korca ime
po te kendoj i permalluar.
Kengen me te bukur,
me sy te perlotur po te kendoj.

Refreni :

Korca ime e dashur per ty zgjodha
Kengen me te bukur te te kendoj,
Kenge qe del nga zemra jone e paster,
O princeshe e bukur ti ku je.

Kojtoj netet e bukura pranverore
Rrugeve te tua me kalldrem.
Vajzat me nje bukuri hyjnore
Na degjonin ne me mallengjim.

Djem e vajza me ty jane dashuruar
Kenget me te bukura te kendojne.
Si margaritare ti i rrite,
dhe kudo ku jane ty ste harojne

Per ty kendoj, per ty kendoj.
O korce e dashur ty te adhuroj
Per ty kendoj, per ty kendoj.
Qyteti i endrave jo nuk te haroj.


Ky tekst u dërgua nga Lindita

Ermira Kola & Kastriot Tusha - Qyteti I Enderrave
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qyteti I Enderrave".
3. Video është e këngës "Qyteti I Enderrave", por nuk këndohet nga Ermira Kola & Kastriot Tusha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ermira Kola:


Komente 0