Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vis Meçi - Nana Marton Djalin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1

1.
Kenga e bylbylit sonte s’don me u ndal
Per hatrin e nanes se po marton djal
Beçaria e djalit sonte po mer fund
Me nuse thot nana zemra po mban lum (x2)

REFRENI (x1)
Nuses edhe dhandrit nan per hajr ju koft
Paçin jet te lumtur zoti i bekoftt
Ajo zemra e Nanes u gzoft si gjithnii(x2)
E qofshin me nusen bashk sikur nan e bij(x2)

2.
E paska mar defin nana per me knu
Po thot reja jeme ti pak me ndihmu
Si t’ma bajsh mu nderin me nder do ta kthej
Qka ta dose zmra jote nana do ta blejj(x2)

REFRENI (x1)
Nuses edhe dhandrit nan per hajr ju koft
Paçin jet te lumtur zoti i bekoftt
Ajo zemra e Nanes u gzoft si gjithnii(x2)
E qofshin me nusen bashk sikur nan e bij(x2)
Ervis Meçi
Publikimi: 24/12/2022
Muzika: Ervis Meçi
Teksti: Sami Aliu
Cifteli: Rexhep Kuçi
Orkestroi: Kujtim Hyseni & VasoVis Meçi - Nana Marton Djalin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nana Marton Djalin".
3. Video është e këngës "Nana Marton Djalin", por nuk këndohet nga Vis Meçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ervis Meçi:


Komente 0