TEKSTESHQIP

Esad Ademi
Nuk Mund Te Rezistosh
Lyrics

ma fal vetem nje shikim hiqma ket dyshim
me jep nje buzqeshje ti si ndjehesh ta di

se ndal dot ket ndjehsi ne zemer mke hy
te dua ty vetem ty
ti mos me injoro larg mos me qendro
me dashuro mu afro

nuk munde te rezistosh
provo te me dashurosh
po e ndjej qe me don
tash qka po te dalon
n'tnejten ndjenj jam edhe un
mos e zgjat ket pun ma shum
veq ty te dashuroj
veq per ty do te jetoj
te premtoj te premtoj

vetem nje shenje kerkoj
rrugen t'ma lehtsoj
vetem nje fjal ta degjoj
dhe kjo loj mbaroj

se ndal dot ket ndjehsi ne zemer mke hy
te dua ty vetem ty
ti mos me injoro larg mos me qendro
me dashuro mu afro

2x
nuk munde te rezistosh
provo te me dashurosh
po e ndjej qe me don
..................................
n'tnejten ndjenj jam edhe un
mos e zgjat ket pun ma shum
veq ty te dashuroj
veq per ty do te jetoj
te premtoj te premtoj

DËRGOI:
INFO
Autorë të melodisë dhe autorë të orkestrimit janë Artan Kastrati & Ardian Kastrati.