Më mbaj mend (për 1 muaj)


Etnon - Rezerv

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rezerv".
3. Video është e këngës "Rezerv", por nuk këndohet nga Etnon.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Etnon - Rezerv  (Feat. Blero)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Albanian Love Songs (Part. 1)"

Këngë e albumit:

"Ethnomenon"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Blero

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00Unë jom për...Po prapë ti vendos...

EtnoN {yeahh}

Kët' biletë që n'dorë e mban edhe nesër e blen,
Fluturime ka shumë, e vende t'lira gjithmonë gjen
E kohë ke me pas për karrierë e për burrë...
Mos u nis për terminal ngom' sot e mo kurrë...
kjo shanca e fundit qe na kerset n'derë
Ti veten po e vret hatri i njerëzve tjerë
Ti pe shkel veten keq...meno edhe niher
Kto çantat tua ti veç vujtje po merr..
Bile thujum qe e donë e po t'lo shpejt me ik
Drejt e n'sy pa m'rrejt as ni pikë
Po se donë, as nuk ke me dashtë nëse shkon
s'do me thonë qe s´jena t´lumtur nëse rrethi yt s'em donë...
Pra ngom...veç ni dit e veç ni natë
Ton jetën jena bashkë, veç bashkë kena fat...
E nëse nuk em donë e shkon nga kjo derë
Kuptoje qe nuk mes shanca jote Rezervë...

Blero:

Faj kam unë se te dua...
Mos i lejo ti ndryshojnë ndjenjat e tua (ahaaa)
Dhembjen pran do ta kesh
kur ne shtratin tim ti s'do t' jesh,
ti s´do t´jesh.

Mc M:

Atij si bohet vonë fluturimin ti me shty
po ta lypi veç ni dark me ty sy em sy..
besomë nëse shkon ti e lumtur nuk je
me zemër ti je k'tu, a trupi t'rrinë atje...
E fjalë s´ki me pas miqve me ju than
Kur t´vesin për mu, kur t´vesin pse u ndamë
nëse ndonjëherë ndahet ai prej teje
falënderoji ata qe t'kthyn kundër meje...
Ti e din qe unë vlej, ti mirë mu m'njeh..
ti ja s´po donë me pa, ja vet s´je ka sheh..
E nëse ti ik oshtë fundi i k'saj lidhje
ty dhembja t'përcjell, unë e lypi tjetër zgjidhje
Meno...duhesh drejt edhe shpejt
propozimi jem oshtë biletën ktheje krejt.
Se t´mirat e mia, te tjeret nuk i kanë
E di qe ki me kajt' si t'ulesh n'aeroplan ...

Blero:

Faj kam unë se te dua...
Mos i lejo ti ndryshojnë ndjenjat e tua (ahaaa)
Dhembjen pran do ta kesh
kur ne shtratin tim ti s'do t' jesh,
ti s´do t´jesh.

2x: S´jom shanca jote rezervë...


Ky tekst u dërgua nga Laper Djal   Meda10
Më Shumë Këngë Nga Etnon:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet