Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fari Mani - Ah Moj Qabe Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Oj Medine, sa e bukur je
Eh sa lot gëzimi ti mi dhe
Pejgamberit kur i dhash selam
Më l’shoj trupi mezi nejta n’kam

Refreni:
Ah moj Qabe
E bekuar
Me dit malli
Sa m’ka ra

Edhe j'her
Edhe shum her
Mijëra her un
Du me t’pa

II
Ah moj Mekke me plot mrekulli
Ti ma mbushe zemrën me dashni
Një dëshir tek ti Zot e kam
Mysafir i yt un prap të jam


Refreni:
Ah moj Qabe
E bekuar
Me dit malli
Sa m’ka ra

Edhe j'her
Edhe shum her
Mijëra her un
Du me t’pa
Fari Mani
Publikimi: 03/07/2020
Muzika: Adem Ramadani
Teksti: Hazbi Thera
Vokale: Egzon Abazi
Mix & Mastering: Ardian Kastrati
Studio: Gjafer Kinolli
Video & Graphic Motion: Isak Sinani
Producer: Caku ProductionFari Mani - Ah Moj Qabe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ah Moj Qabe".
3. Video është e këngës "Ah Moj Qabe", por nuk këndohet nga Fari Mani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fari Mani:


Komente 0