Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fari Mani - 5 Kushtet Islame Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I
Shehadetin e kem than
O I dashur musliman
Besën Zotit ja kem dhan
Kur Namazin mos me lan

Ramazanin shum e dojna
Veq për Zotin agjërojna
Jetë islame ne jeteojna
Kërkojm falje kur gabojna

Refreni:

5 kushtet islame
Mrena jetës tane
Nëse I plotsove
Lumi ti shpëtove

II
Nëse ti I pasur je
Dhe zeqatin borxh e ke
Nëse kushtet I plotson
Edhe Haxhin ti e ban

Nëse Zotin e beson
Vetëm At e adhuron
I ban farzet me sunet
Kandidat je për Xhenet


Refreni:

5 kushtet islame
Mrena jetës tane
Nëse I plotsove
Lumi ti shpëtove


Ky tekst u dërgua nga F MFari Mani
Publikimi: 09/11/2019
Muzika: Hazbi Thera
Teksti: Hazbi Thera
Vokalet: Bunjamin Cajani
Studio: Ardian Kastrati
Video Produksioni: Ar-Fiss ProdukcionFari Mani - 5 Kushtet Islame
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "5 Kushtet Islame".
3. Video është e këngës "5 Kushtet Islame", por nuk këndohet nga Fari Mani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fari Mani:


Komente 0