A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Fatmira Breçani - Dy Bylbyla Në Koshar


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

02/04/2013

2013-04-02T12:52:36

Këngë e albumit:

"Kërcimtarja"


n'qaf të Morinës çdo pranverë
dy bylbyla këndojnë përherë
njani është një bylbyl mali
tjetri është Bylbyl Breçani
vëlla i motrës o

100 vjet o guri i zi
na ndau zemrën me kufi
cop e thrime e bani gurin
në Prishtinë me çue flamurin
vëllai i motrës o

bylbyl more vëlla
loti s'don me u tha
po si t'ja bëj motra
që s'të ka te votra

o...bylbyl o...vëlla

në Tropojë nëna e lindi
në UÇK u ba prind trimi
në Koshar e Dukagjin
të tanë zogjt emnin ja din
vëlla i motrës o

o bylbyl o trim bre vëlla
nuri i bukur të paska ra
si liria si Kosova
hajde vëlla nga dasmat tona
vëlla i motrës o


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019