A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Fatmira Breçani - Mos Ma Shaj Barbar Lahuten


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/08/2015

2015-08-18T10:10:34

Këngë e albumit:

"Kërcimtarja"


Mos ma shaj barbar lahuten
Se un kurr’ s’e kam dasht luften
S’e kam dasht kengen me gjak
Ktej m’u cel vorrin ne prag

S’kam dasht kenge me plumba e shpata
Po ka t’shkoj une, e nuk pata
Dit per dit ma kam djeg shpin’
Bark te nanes m’kan pre fmine

Ref.
Vec barbar jo s’u ndala
Per liri djalin fala
I te gjithve asht ky qiell
Gjithkush ka nje hise diell

E kam dhan buken e kripen
Permbas shpine m’kan ngul thiken
Edhe shkronjat n’abetare
Gjak pikojn’ e jane plot vare

Male t’mia plot me drit’
Thone banojne o perendit’
Jam rrit bashke me perendi
Nuk dua luft’, por dua liri


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019