Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatmire Breçani - Çikë E Bukur Nga Tropoja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  51

Çikë e bukur nga Tropoja
Kur t'shoh ty,me u plakë harrova,
Unë,shumë gjâ s'të kam lypë ty,
N'grushta tu,veç ujë me pi,
O,ujë me pi!

Ngadalë çikë,se mendtë m'i prishe!
A mos je,moj,prej Berishe?
Se në qofsh,moj,çikë prej Bytyçi,
Ta bëj hanën unazë gishti

Se në qofsh prej Gashit t'Gurit,
T'mbaj n'allti,në vend t'barutit,
Prej Krasniqje në paç qillue
I mson zogjt me fluturue,
O,me fluturue!

M'ka marrë etja,bre,jam i ri!
M'i ke krojet në sytë e zi...


Ky tekst u dërgua nga  gresa


Nuk kemi video për këtë këngë.


Fatmira Breçani
Publikimi: 04/12/1988
Muzika: Skender Doshlani
Teksti: Hamit Aliaj
Festivali Gjirokaster 1988


Fatmire Breçani - Çikë E Bukur Nga Tropoja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çikë E Bukur Nga Tropoja".
3. Video është e këngës "Çikë E Bukur Nga Tropoja", por nuk këndohet nga Fatmire Breçani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fatmira Breçani:


Komente 0