Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatmire Breçani - Kaperceva Erenikun Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Kapërceva Erenikun
E u nisa për në jetë,
Karafilat që m'i fale
Po i ruej tash njëqind vjet

O,moj lulkuqja e Gjakovës
O,sa m'ka marrë malli për ty,
O,në mes nesh një lum me valë
O,s'po na len me u pa me sy!

Emnin tand ua kam msue zogjve,
Të gjithë zogjt,emnin ta dinë,
O, karafilat që m'i fale
I kam mbjellë,o në një yll

U mbush qielli me karafila,
O, moj e mira nga Gjakova
O,emnin tand ua msova zogjve,
O,mos kujto se të harrova!


Ky tekst u dërgua nga Flura


Nuk kemi video për këtë këngë.
Fatmire Breçani - Kaperceva Erenikun
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kaperceva Erenikun".
3. Video është e këngës "Kaperceva Erenikun", por nuk këndohet nga Fatmire Breçani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fatmira Breçani:


Komente 0