Festivali I 19-Të Në Rtsh

25/12/1980 - 27/12/1980
Teatri I Operas Dhe Baletit, Tirane
Prezantuesit: Silvana Braçe & Dhimitër Gjoka
TV: Tvsh
Radio: Radio Tirana

Festivali i 19-të i Këngës në RTSH u zhvillua ne datat 25-26-27 Dhjetor të vitit 1980 në Tiranë. Ne kete festival jane kenduar gjithsej 24 kenge: 12 naten e pare, 12 naten e dyte.

Kënga fituese “Shoqet tona ilegale”, muzika Agim Prodani, teksti Zhuliana Jorganxhi, kenduar nga Vaçe Zela dhe Mefarete Laze.

Cmimi i dyte:
"Rrjedh ne kenge e ligjerime", muzika Fehim Ibrahimi, teksti Gjoke Beci, kenduar nga Vaçe Zela dhe Gaqo Cako.
"Njerezit e agimeve", muzika Kujtim Laro, teksti Xhevahir Spahiu, kenduar nga Irma Libohova dhe Alida Hisku.

Cmimi i trete:
"Lule molle, lule ftua", muzika Tonin Harapi, teksti Vasil Dede, kenduar nga Fatma Zyberi dhe Zina Zdrava.
"Nen kuroren e ullirit", muzika Enver Shengjergji, teksti Zaho Puci, kenduar nga Lindita Theodhori dhe Mefarete Laze.
"Kur jemi bashke te dy", muzika Aleksander Lalo, teksti Jorgo Papingji, kenduar nga Luan Zhegu dhe Liliana Kondakçi.

Ky eshte festivali i fundit ku merr pjese Vaçe Zela.


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

* Kjo nuk është renditja zyrtare e festivalit, por renditja e teksteve më të lexuara në teksteshqip.com gjatë kësaj jave.

Festivali I 19-Të Në Rtsh (Tekste & Video)


Komente 3