A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Festivali i 19-të në RTSH

Attendees: Silvana Braçe & Dhimitër Gjoka
TV/Radio: TVSH / Radio Tirana

Festivali i 19-të i Këngës në RTSH u zhvillua në Dhjetor të vitit 1980 në Tiranë.

Kënga fituese “Shoqet tona ilegale”, muzika Agim Prodani, teksti Zhuliana Jorganxhi, kenduar nga Vaçe Zela dhe Mefarete Laze.

Cmimi i dyte:
"Rrjedh ne kenge e ligjerime", muzika Fehim Ibrahimi, teksti Gjoke Beci, kenduar nga Vaçe Zela dhe Gaqo Cako.
"Njerezit e agimeve", muzika Kujtim Laro, teksti Xhevahir Spahiu, kenduar nga Irma Libohova dhe Alida Hisku.

Cmimi i trete:
"Lule molle, lule ftua", muzika Tonin Harapi, teksti Vasil Dede, kenduar nga Fatma Zyberi dhe Zina Zdrava.
"Nen kuroren e ullirit", muzika Enver Shengjergji, teksti Zaho Puci, kenduar nga Lindita Theodhori dhe Mefarete Laze.
"Kur jemi bashke te dy", muzika Aleksander Lalo, teksti Jorgo Papingji, kenduar nga Luan Zhegu dhe Liliana Kondakçi.

Ky eshte festivali i fundit ku merr pjese Vaçe Zela.


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  8
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019