Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fisnikët - Kur Ti Buzeqesh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Sa e bukur je moj
te jgithe ta kan zili
por je e lazdruar, dukesh si femije

kur me ecen rruges
une ti hedh dy fjale
ti me shikon shtrember
"hiqmu more djale"

Ref: Kur ti buzeqeshesh me ndalet fryma
pasha kitaren do te jesh e imja
do te bej çmos moj, boten ta fali
as helmetkaltrit, smund te me ndalin

qielli u turbullua
re te zeza vijne
ne kto dite te errta
ngrohma shpirtin tim

buka nuk po me hahaet
askund nuk me dilet
pasha t`madhin Zot
pa ty nuk po rrihet


Ky tekst u dërgua nga  Agim777Fisnikët
Publikimi: 01/12/1991
Teksti: Agim Gerguri


Fisnikët - Kur Ti Buzeqesh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Ti Buzeqesh".
3. Video është e këngës "Kur Ti Buzeqesh", por nuk këndohet nga Fisnikët.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fisnikët:


Komente 0