Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Fjolla Gashi & Denik Prizreni - Dritë E Syve Te Mi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

21/07/2009

2009-07-21T16:52:39

Më Shumë Nga

Denik Prizreni

Teksti:

Arbëresha Hajdari

Pjesëmarrëse në

Zambaku I Prizrenit 2009
denik:
n'dere shum qytete
ty te zgjodha

fjolla:
o prizren i bukur
ty t'dashurova
denik:
n'dere shum lule
ty te veqova

fjolla:
o zambak i bardhe
ty t'dashurova
ref.bashke(fjolla dhe deniku)
je nje zemer e bardhe
o nje ze zambak
jep syve drite
te dua gjithnji.
2x.do te mbaj perdore
dhe ne perqafim
dashuria jone
s'do te kete deshtim duke buzeqeshur deri ne amshim
dashurine tone plote jete e gezim.

deniku:
nder shum qytete
ty te zgjodha

fjolla:
o bajrak i bukur
gure e gure e thurur

deniku:
lulet rreth marashit
plote e plote aroma.

fjola:
o prizren i bukur
ty t'dashurova

ref.bashke(fjolla dhe deniku)
eja zemer e bardhe
o nje ze zambake
jep syve drite
te dua gjithnji.
2x.do te mbaj perdore
dhe ne perqafim
dashuria jone
s'do te kete deshtim duke buzeqeshur deri ne amshim
dashurine tone plote jete e gezim.


Ky tekst u dërgua nga Fjollaa..lolaa
Më Shumë Këngë Nga Fjolla Gashi: