A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Floriana Rexhepi - Nje Milione Arsye


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

16/11/2015

2015-11-16T11:09:41

Lyrics:

Silvi Mema

Music & Arrangement:

Elvis Duro

Participating in

Kënga Magjike 2015


Nje milion arsye ke per tu larguar
Por nje shprese n'jet te mban
Buzeqesh kur doren m'prek lehte me ato duar
Thuaj brenda mban, diku fshehur ti vetem qan

Kur ai doren ngre, vetem nuk je

Merre dashurine qe ke, dhe vrapo
Merre lirine tende, larg ti fluturo
Merre dhe cdo vuajtje dhe beso
Vetem tek ti
Dhimbja s'eshte dashuri

Kur mendon se dhimbja te ka roberuar
Edhe frika te pushton
Gjej forcen brenda per tu rebeluar
E pamposhtur nga zinxhiret, veten cliro

Dhe vazhdo beso, dikush te do

Merre dashurine qe ke, dhe vrapo
Merre lirine tende, larg ti fluturo
Merre dhe cdo vuajtje dhe beso

Vetem ti e di
Koha te ngrin, koken ngri
Mos u dorezo
Ti lufto
Ne vete beso
Dhe jeto

Merre dashurine qe ke, dhe vrapo
Merre lirine tende, larg fluturo


Lyrics submited by Tea Te


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019