Më mbaj mend (për 1 muaj)

Françesk Radi & Mariza Ikonomi - Jeta S'le Femije Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Pse po bie një kitarë
Por se di enigmën time
E shqetësuar heshtja jote
Se kupton baba ndjenjën time,
Në rininë e jetës tënde
Kishe mike një kitarë
Ndërsa mik i zemrës sime
Ky ditar.

E çuditshme bija ime
Shpejt u rrite, ke ndryshuar
Deri vonë mban dritën ndezur
Edhe telefoni rri bllokuar
Ti po pret nga unë një fjalë,
Të përgjigjem jo se di
Jeta nuk të le përherë fëmijë

Se vjen një ditë dhe mosha
Dashurinë kërkon
Ajo ditë nuk sjell për ne
Jo ndarje, jo, jo
Vjen kjo dashuri
Më tepër na afron,
Jeta ecën shpejt
Dot nuk e ndalon.

Zemra mban enigmën time
Në ditar qëndron e shkruar
Deri vonë mban dritën ndezur
Edhe telefoni rri bllokuar
Ti po pret nga unë një fjalë
Të përgjigjem jo se di
Jeta nuk të le përherë fëmijë

Se vjen një dite dhe mosha
Dashurinë kërkon
Ajo ditë nuk sjell për ne
Jo ndarje, jo, jo
Vjen kjo dashuri
Më tepër na afron,
Jeta ecën shpejt
Dot nuk e ndalon
S’e ndaloon, s’e ndaloon
s’e ndaloon,
uuuuu s’e ndalon,
Françesk Radi & Mariza Ikonomi
Publikimi: 01/12/1997
Festivali: Festivali i 36-të në RTSH
Muzika: Françesk Radi
Orkestrimi: Françesk Radi
Teksti: Katjusha Pogaçe


Françesk Radi & Mariza Ikonomi - Jeta S'le Femije
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeta S'le Femije".
3. Video është e këngës "Jeta S'le Femije", por nuk këndohet nga Françesk Radi & Mariza Ikonomi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Françesk Radi:


Komente 0