Më mbaj mend (për 1 muaj)

Françesk Radi - Një Nënë, Fëmijët, Koha Dhe Unë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  8

Një fëmijë loz me shokët e tij
Një nënë loz me fëmijën e saj
Koha ikën loz me jetën
Dhe unë luaj
Me mendimet e mia për ty.
Një fëmijë një ditë humbet miqtë e tij
( Kur ai rritet - kompleksi)
Ndoshta dhe një nënë
Një ditë humbet fëmijën e saj
( Kur ai rritet - kompleksi)
Koha humb vlerën e saj
( Kur shkojnë kohë – kompleksi )
Unë humbas veten time
Kur s’të gjej ty

Çdo njeri është i lumtur
Kur gjen mikun e vërtetë
Çdo nënë është e lumtur
Kur gjen birin e saj
Koha është e lumtur
Kur atë di ta jetosh
Dhe unë jam i lumtur
Kur mendon për mua

Një fëmijë loz me shokët e tij
Një nënë loz me fëmijën e saj
Koha ikën loz me jetën
Dhe unë luaj
me mendimet e mia për ty.

Një njeri vdes
Dhe një mik lë pas
( Lë kujtime – kompleksi )
Por jo koha nuk vdes kurrë
( Lë kujtime – kompleksi )
Edhe unë kur të vdes
Dashurinë do ta lë pas
Kujtim për ty

Çdo njeri është i lumtur
Kur gjen mikun e vërtetë
Çdo nënë është e lumtur
Kur gjen birin e saj
Koha është e lumtur
Kur atë di ta jetosh
Dhe unë jam i lumtur
Kur mendon për mua

Çdo njeri është i lumtur
Kur gjen mikun e vërtetë
Çdo njeri është i lumtur
Kur një dashuri e gjen...
Françesk Radi
Publikimi: 01/12/1993
Festivali: Festivali i 32-të në RTSH
Muzika: Françesk Radi
Orkestrimi: Shpëtim Saraçi
Teksti: Romina Power


Françesk Radi - Një Nënë, Fëmijët, Koha Dhe Unë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Një Nënë, Fëmijët, Koha Dhe Unë".
3. Video është e këngës "Një Nënë, Fëmijët, Koha Dhe Unë", por nuk këndohet nga Françesk Radi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Françesk Radi:


Komente 0