Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci - Pranvera Do Lule Shume Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  39

Kur i vogel ne lendine,
Mbi barin qe ndriste nen vese
ne prag pranvere, nje lule gjeta
erdhi pranvera, thirra menjehere.

Buzeqeshi motra ime,
sa desha ti thur nje kurore,
me kot vrapova edhe kerkova
te tjera lule jo nuk gjeta dot.

(refren)
Nje pike vese mbi faqe ra
o moter une lulet ku ti gjej,
ajo e dinte ndaj me tha
pranvera me nje lule jo nuk vjen,
jo nuk vjen.

Si lendine mbet femijeria
por fjalet e saj jo si harroj,
sot me thote koha, dhe vete rinia
me e bukur jeta behet me shume shoke.

(refren)

Keshtu dhe jeten, se ben nje dite,
nje lume i vetem, se ben nje det.
Kishe te drejte o moter them,
pranvera me nje lule s'vjen. (2 here)


Ky tekst u dërgua nga Alban


Akordet:

D
Guri i vogel ne lendine,
D
Mbi barin qe ndriste ne vese
A
ne prag pranvere, nje lule gjeta
Em A D
erdhi pranvera, thirra menjehere.

D
Buzeqeshi motra ime,
D
sa desha ti thur nje kurore,
A
me kot vrapova edhe kerkova
Em A D
te tjera lule jo nuk gjeta dot.

(refren)

G
Nje pike vese mbi faqe ra
D
o moter une lulet ku ti gjej,
G
ajo e dinte ndaj me tha
B7 A
pranvera me nje lule jo nuk vjen,
D
jo nuk vjen.


D
Si lendine vet femijerija
D
por fjalet e saj jo si harroj,
A Em
sot me thote koha, dhe vete rinia
A D
me e bukur jeta behet me shume shoke.


(refren)


C G
Keshtu dhe jeten, se ben nje dite,
A D
nje lume i vetem, se ben nje det.
F# G
Kishe te drejte o moter them,
A D
pranvera me nje lule s’vjen. (2 here)

Frederik Ndoci - Pranvera Do Lule Shume
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pranvera Do Lule Shume".
3. Video është e këngës "Pranvera Do Lule Shume", por nuk këndohet nga Frederik Ndoci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Frederik Ndoci:


Komente 0