Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci & Anita Bitri - Shikomë Në Sy Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  6

Rrahjet e zemrës dëgjoj ngadalë,
kokën mbi sup e mbështes tek ti.

Por ja kjo rruga jonë
nuk na sheh më bashkë, ka kohë
por kjo emrin ndarje s’e ka jo, jo.

Se ne e ndjejmë çdo ditë
mban me vete këngë dhe mall.
Ja në rrugën tonë tani
vetëm s’jam.

Ref.Hapat më pranë
po t’i ndjej si atëherë
dhe zemra fort
më rreh me emocion.
E lehtë një fjalë
në buzë si lule çel
u drodh një gjeth
dhe ra në gji të tokës.

Shikomë në sy
dhe më thuaj ato fjalë
që nga ti pres,
kam kaq netë larg të flas
pranë të kam
tek më sheh buzagaz.

Rrahjet e zemrës dëgjoj ngadalë.


Frederik Ndoci & Anita Bitri - Shikomë Në Sy
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shikomë Në Sy".
3. Video është e këngës "Shikomë Në Sy", por nuk këndohet nga Frederik Ndoci & Anita Bitri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Frederik Ndoci:


Komente 0