A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Frederik Ndoci, Rosela Gjylbegu & Dorina Garuci - Shkoder Moj Dil E Prite


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

06/12/2012

2012-12-06T18:27:42

See Also

Rosela Gjylbegu

See Also

Dorina Garuci

Music & Lyrics:

Frederik Ndoci

Music:

Tonin Daija


Sot une kam ardhe
se ndjeva mall
dhe nje rrugice kerkoj tek ti,
ku kalova feminine.

Nje nane takoj, me puth ne balle
Edhe ty thinjat t' paskan dale
capken i lagjes sone?
Edhe ty thinjat t' paskan dale
capken i lagjes sone?

Dhe dola Shkodres rreth e rreth
Dal e takoj plot miq e shoke
S'di se si kam kaq mall
per ty o Shkoder moj!

Heu ma gezofsh petkun e ri
E ku ma gjen kete bukuri
Shkoder moj, zemer moj
Djalin tand, ti mik e prite sot.

Dal mbi Rozafe,
rri dhe t'shikjoj
Ma bane zemren fort te rrahe
me dhe krah te fluturoj.

Kanges per ty,
t' zemres ja marr
e bashke na sonte ta kendojme
Se biri yt une jam.
e bashke na sonte ta kendojme
Se biri yt une jam.

Dhe dola Shkodres rreth e rreth
Dal e takoj plot miq e shoke
S'di se si kam kaq mall
per ty o Shkoder moj!

Heu ma gezofsh petkun e ri
E ku ma gjen kte bukuri
Shkoder moj, zemer moj
Djalin tand, ti mik e prite sot.
Shkoder moj, zemer moj
Djalin tand, ti mik e prite sot.


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019