Më mbaj mend (për 1 muaj)

Free Mc's - Dy Krisma Tundën Parisin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

1920-të,
13 Qershor në drekë,
në Francë, në mes të Parisit,
aty historia nisi!

Dy herë koburja krisi,
dy krisma tundën Parisin,
dy herë dhjetëshja oshëtiu,
dy herë e zbrazi Avniu.

Atë ditë bashkë me Avninë,
dy trima nga pas i vijnë,
i rrinë Avniut në shpinë,
mbi supe mbajnë Shqipërinë!

Ish Kamber Jaho Lekdushi,
Kamber Jaho vetë i dytë,
koburen me dhjetë e mbushi
një fishek ja la në grykë!

U nisën si vetëtima,
Avni Rustemi me trima,
të mbaronin porosinë,
të qëronin tradhëtinë!
Free Mc's
Renditja: Top 200
Publikimi: 11/03/2022
Orkestrimi: Bledi Telha
Video Produksioni: Cinefocus GT
Muzika: Gentjan Llanaj
Teksti: Romir Llanaj
Klarinet: Bardhi Naka
Violinë: Luan HuseFree Mc's - Dy Krisma Tundën Parisin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Krisma Tundën Parisin".
3. Video është e këngës "Dy Krisma Tundën Parisin", por nuk këndohet nga Free Mc's.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Free Mc's:


Komente 0