Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Gaqo Çako - Kenge Per Shkurte Vaten

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Shkurte Vaten".
3. Video është e këngës "Kenge Per Shkurte Vaten", por nuk këndohet nga Gaqo Çako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gaqo Çako - Kenge Per Shkurte Vaten  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika:

Ferdinand Deda

Pjesëmarrëse në

Festivali I 6-Të Në Rtsh

Komente

Asnjë Koment

01/12/1967

1967-11-30T23:00:00+00:00Ti u rrite bija e Dukagjinit
Si nje lule bjeshkesh plot freski
Rruga e aksioneve te thirri
Qe te njihte tenden trimeri
Dhe u nise
Ballin sec ta ndriten zjarret
Nje hov pa mbarim
Ty te ndrin nen flladet e Partise
Neper zerin e saj u rrite ti,
Jo ti nuk ke vdekur
Do te jetosh gjithmone
Re mbi trase
Per te mbetur
Ylli i zjarrte mbi flamur
Ne cdo aksion.
Se e tille eshte rruga jote
Rruga e heroizmit popullor
Dhe ti re, por gjaku yt i ngrohte
do te skuqe mbi trase gjithmone
Ti dinje ku ka trima, bien
Dhe heronj qe s’vdesin as ne shekuj
Ndaj u shkule lule qe nga bjeshket
Dhe u ngule ne rrenjet permbi hekur
Jo, ti nuk ke vdekur
Do te jetosh gjithmone
Re mbi trase
Per te mbetur
Yll i zjarrte mbi flamur
Ne cdo aksion.


Më Shumë Këngë Nga Gaqo Çako:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet