Më mbaj mend (për 1 muaj)

Genc Tukiçi & David Tukiçi - Të Pandarë Lyrics

Ju keni votuar
★★★★★
Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ne të dy një ditë u ndamë
Ti dhe unë larg në mërgim
Ikëm larg edhe më s’u pamë
Zogj pa krahë në shtegëtim
Por zemrat tona asnjëherë nuk u ndanë
Ku isha unë, ishe edhe ti
Se zëri yt më sillte kaq pranë
Një mal me mall e plot dashuri

Ti eja vëllai im
Ta këndojmë këtë këngë të dashurisë
Bashkë ne, të pandarë
Eja vëllai im!

Ne të dy një det na ndau
Por dashuria, jo nuk u shterr
Për vendin tonë zemra ne na rrahu
Tok do të mbetemi përherë
Se zemrat tona asnjëherë nuk u ndanë
Ku isha unë ishe edhe ti
Se zëri yt më sillte kaq pranë
Një mal me mall e plot dashuri

Ti eja vëllai im
Ta këndojmë këtë këngë të dashurisë
Bashkë ne, të pandarë
Eja vëllai im!

Ti eja vëllai im
Ta këndojmë këtë këngë të dashurisë
Bashkë ne, të pandarë
Eja vëllai im
Eja vëlla, vëlla!Nuk kemi video për këtë këngë.
Genc Tukiçi & David Tukiçi - Të Pandarë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Të Pandarë".
3. Video është e këngës "Të Pandarë", por nuk këndohet nga Genc Tukiçi & David Tukiçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Genc Tukiçi:


Komente 0