Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gent Bushpepa - Stine Dreqi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  18

Stine dreqi

S'them dot lamtumire
gjithe fajin (e) ka vjeshta qe kam prane
sa prane jemi dhe sa larg

Gjethet vrasin shpirtrat tane
se (sa) gjate nuk na kane pare
dhe (por) s'do t'na ndajne
-
Ref:

Dhe humbas mes stines plake
dhe pres me kot pa fat
gjithcka shkruajten te na ndajne
dhe "jo" s'do t'kete me neser
e pamundur te t'tkem prane (prape)
se ti ndjenjat hedh
diku tjeter fle.

Nuk shoh tjeter rruge
me veten flas
kthehem endrrash prap
Dhe te them se kam shume mall.

Tashme rruga dimrin fton
k'te stine jo nuk e njoh
dhe kerkoj pak zjarr
mua te me marr
ne ate bote ku ishim bashke.

Ref:

Dhe humbas mes stines plake
dhe pres me kot pa fat
gjithcka shkruajten te na ndajn
dhe "jo" s'do t'kete me neser
e pamundur te t'kem prane (prape)
se tashme fle ku tjeter
horizontet flene
fle kjo nate e gjate
qe me kot jo nuk na kane

Dhe shoh qe bashke jo me s'na kane

Gtr.Solo:

Ref:

Dhe humbas mes stines plake
dhe pres me kot pa fat
gjithcka shkruajten te na ndajn
dhe "jo" s'do t'kete me neser
e pamundur te t'kem prane (prape)
se tashme fle (diku) tjeter
horizontet flene
fle kjo nate e gjate
qe me kot me nuk na kane.

S'them dot lamtumire
fajin ka , stina qe kam prane
Netet blu aty ne lame


Ky tekst u dërgua nga  fluturaGent Bushpepa
Renditja: Top 200
Publikimi: 23/06/2011
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 10
Festivali: Top Fest 6
Muzika: Elton Deda
Teksti: Orges Toçe


Gent Bushpepa - Stine Dreqi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Stine Dreqi".
3. Video është e këngës "Stine Dreqi", por nuk këndohet nga Gent Bushpepa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gent Bushpepa:


Komente 2