Genta Ismajli
Genta Ismajli
Genta Ismajli
  • Vendlindja:
  • Gjilan
  • Jeton në
  • Turqi
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 12 Prill 1984
  • Horoskopi:
  • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Genta Ismajli është këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur. Gentiana "Genta" Ismajli është një këngëtare shqiptare nga Kosova. Genta këndon kryesisht këngë komerciale pop dhe lëvizjet ne skenë dhe kercimi i saj energjik jane pjesë të imazhit të saj. Pak muaj pas lindjes se saj, u zhvendos me familjen në Çikago në Shtetet e Bashkuara. Vendosi të kthehej në Kosovë për disa arsye të ndryshme private por edhe se mendonte të hynte në tregun e muzikës vendore. Pak kohë kur ishte kthyer në Kosovë, Genta filloi një lidhje dashurie me muzicientin Milot Binaku, të cilët edhe pse po kalonin shumë bukur vendosën ti japin fund lidhjes së tyre. Ajo ende se ka gjetur mashkullin me të cilin kërkon të ndajë jetën, të krijojë një familje. “Unë dëshiroj shumë që të kem dikë pranë, sepse të gjithë duan të kenë një person special në jetë. Por nuk do dal në rrugë dhe të them: Hej, hajde ti këtu. Nuk e kam gjetur dikë që të më përshtatet.” - shprehet kengetarja.

Këngëtarja Genta Ismajli po e mendon seriozisht që të bëhet një nuse e denjë turke. Ajo ka takuar shefin e kuzhinës turke, Burak Özdemir për të mësuar disa metoda të reja gatimi rreth recetës së famshme ‘Kunefes’. Këtë e ka treguar me anë të një videoje në Instagram, ku gëzohet pasi mëson teknikën e re nga Buraku. Prej disa kohësh, Genta është zhvendosur në Turqi ku po zhvillon karrierën e saj profesionale dhe po shijon lidhjen e dashurisë. Së shpejti, pritet të kemi një martesë sepse partneri Hysen Usta i propozoi në Urën e Bosforit.

PASAPORTA:
April 12, 1984
Gjatësia: 1.75m
Pesha: 65kg
Ngjyra e syve: E Gjelbërt
Ngjyra e flokëve: e kaftë
Ushqimi i preferuar: Ushqimi
Italian dhe Shqipëtar
Këngëtarja e preferuar:Alicia Keys
Pija e preferuar:Caffe
Ngjyra e preferuar:Vjollce
Talenti sekret: Aktrimi
Sporti i preferuar: Volejbolli
Sportisti i preferuar: Ronaldo
Hobi: Vallezimi
Stili i veshjes: Gjatë ditës sportiv ndërsa mbrëmjeve Elegante

Në moshën 19 vjeçare, u kthye në Kosovë për të kënduar kengen me titull "Dridhem". Këngë u bë një hit i menjëhershëm dhe hapi para Gentes karrierën e muzikës. U zhvendos në Kosovë dhe filloi nje karriere mjaft te suksesshme.

Në Nëntor 2004, Genta Ismajli merr pjesë në Nota Fest 2004 me këngën "Kthehu".

Në Dhjetor 2004, Genta Ismajli merr pjesë në Zhurma Show 2004 me këngën "Pranoje".

Në Dhjetor 2004, Genta Ismajli merr pjesë në Show Fest 2004 me këngën "Kurr Më...".

Në vitin 2004, Genta Ismajli publikon albumin "Mos Me Shiko".

Në vitin 2005, Genta Ismajli publikon albumin "Më E Fortë Jam Unë".

Në Nëntor 2005, Genta Ismajli merr pjesë në Kënga Magjike 2005 me këngën "Nuk Dua Tjeter" me muzike nga Adrian Hila. Ajo fitoi festivalin dhe gjithashtu fitoi çmimin e internetit.

Në Qershor 2005, Genta Ismajli merr pjesë në VFM 2005 me këngën "Pranoje".

Në Qershor 2006, Genta Ismajli merr pjesë në VFM 2006 me këngën "Luj Me Mu", ku fitoi çmimin "Videospoti me i Popullarizuar" ne "Video Festi Muzikor 2006".

Në Qershor 2006, Genta Ismajli merr pjesë në VFM 2006 me këngën "Pse Te Dua Ty".

Në Qershor 2006, Genta Ismajli merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 5 me këngën "Pse Te Dua Ty", ku zuri vendin e parë.

Në Qershor 2006, Genta Ismajli merr pjesë në Polifest 2006 me këngën "Me Hare", ku arriti te ftiojë çmimin e publikut dhe çmimin e dytë.

Në vitin 2006, Genta Ismajli publikon albumin "Possesiv".

Në Prill 2007, Genta Ismajli merr pjesë në VFM 2007 me këngën "Posesiv".

Në Maj 2008, Genta Ismajli merr pjesë në VFM 2008 me këngën "Sa Ilaqe", ku arrin të fitojë çmimin "Video spoti më i mirë i zhanrit Pop Folk".

Në Dhjetor 2008, Genta Ismajli merr pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "0-0".

Në Dhjetor 2008, Genta Ismajli merr pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Një Her Në Vit", ku u shperblye me 2 çmime "Best Pop & Rock Video" dhe me çmimin "Top 10 Vip".

Në vitin 2008, Genta Ismajli publikon albumin "Zero Zero".

Në Maj 2009, Genta Ismajli merr pjesë në VFM 2009 me këngën "Një Her Në Vit".

Në Dhjetor 2009, Genta Ismajli merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Nje Panter I Zi (Nuk Ndalem)".

Në Maj 2010, Genta Ismajli merr pjesë në VFM 2010 me këngën "Nje Panter I Zi (Nuk Ndalem)".

Në Maj 2010, Genta Ismajli merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 9 me këngën "Nje Panter I Zi (Nuk Ndalem)", ku arriti të fitojë çmimin "Best Pop Video".

Në Dhjetor 2010, Genta Ismajli merr pjesë në Zhurma Show 2010 me këngën "Shkunde Tunde".

Në vitin 2010, Genta Ismajli publikon albumin "Planet Me".

Më datë 24 Maj 2011, Genta Ismajli publikon videoklipin "Pa Ty". Me këtë këngë, Genta Ismajli merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 11 në vitin 2012.

Më datë 3 Korrik 2011, Genta Ismajli publikon videoklipin "Guximi", në bashkëpunim me Dj Dalool. Kenga u rendit e 3-ta ne nje nga Top Listat Gjermane dhe ku Genta u cilesua si shume energjike dhe me karakter te forte. Muzika e këngës u punua nga Dj Dalool, teksti u shkrua nga Tonic, Seven Saraqi, Dj Nardi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Genta Ismajli u paraqit në këto festivale: VFM 2012 (2012) ku arriti të rrëmbejë "Cmimin 21+", Zhurma Show 2011 (2011).

Më datë 24 Tetor 2011, Këngëtarë Të Ndryshëm publikon videoklipin "Kuq E Zi" dhe ndërmjet tyre edhe Genta Ismajli.

Në vitin 2011, Genta Ismajli publikon albumin "Guximi". Suksesi ka qenë evident që në ditët e para.

Në Tetor 2012, Genta Ismajli merr pjesë në Zhurma Show 2012 me këngën "Ole Ole", në bashkëpunim me Dj Blunt & Real 1.

Ne vitin 2013, Genta u bë pjesë e jurisë së spektaklit për fëmijë "Gjeniu i vogël", ku krahas saj ishin gjithashtu Pirro Çako, Vikena Kamenica dhe Adi Hila. Ajo sjell një baladë të mrekullueshme me titull "E kam provuar", të punuar nga Arsim Bunjaku dhe me orkestrim të Virusit. Këtë këngë do ta shoqëronte edhe një videoklip i mrekullueshëm nga produksioni "EMF Creative"

Në Qershor 2013, Genta Ismajli merr pjesë në SVFM 2013 me këngën "Ole Ole", në bashkëpunim me Dj Blunt & Real 1.

Më datë 23 Shkurt 2013, Genta Ismajli publikon videoklipin "E Kam Provuar". Muzika e këngës u punua nga Arsim Bunjaku, teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi). Videoklipi u prodhua nga EMF Creative.

Më datë 28 Shkurt 2013, RTV21 Stars publikon videoklipin "Vendi Im" dhe ndërmjet tyre edhe Genta Ismajli.

Në Tetor 2013, Genta Ismajli merr pjesë në Zhurma Show 2013 me këngën "Si Ty Nuk Ka", një këngë me produksion të Adrian Hilës dhe një videoklip të xhiruar nga "Urban Graphics".

Më datë 4 Korrik 2014, Kosovas Philanthropists publikon videoklipin "Hand To Hand". Muzika e këngës u punua nga Florent Boshnjaku, teksti u shkrua nga Eliza Hoxha.

Në Nëntor 2014, Genta Ismajli merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Maje".

Më datë 31 Dhjetor 2014, Genta Ismajli publikon videoklipin "Anuloje". Muzika e këngës u punua nga Arsim Bunjaku, teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi). Me këtë këngë, Genta Ismajli u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2014 (2014), SVFM 2014 (2014).

Më datë 5 Janar 2015, Genta Ismajli publikon videoklipin "Feel", në bashkëpunim me Ardian Bujupi & Dj Dalool. Muzika e këngës u punua nga Dj Dalool, teksti u shkrua nga Ardian Bujupi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Florent Boshnjaku. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 15 Korrik 2015, Genta Ismajli & Labi publikojnë videoklipin "Shkurt E Shqip". Muzika e këngës u punua nga Shkumbin Nebihu, teksti u shkrua nga Avni Qahili. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 24 Tetor 2015, Genta Ismajli publikon videoklipin "Kishe". Muzika e këngës u punua nga Darko Dimitrov, teksti u shkrua nga Avni Qahili.

Më datë 5 Mars 2016, Etnon publikon videoklipin "Shake It", në bashkëpunim me Genta Ismajli. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Etnon u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2016 (2016), Netët E Klipit Shqiptar 15 (2016).

Më datë 23 Tetor 2016, Genta Ismajli publikon videoklipin "Squat Baby", në bashkëpunim me Muma. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 31 Korrik 2017, Albatrit Muqiqi publikojnë videoklipin "Po Du Me T'pa", në bashkëpunim me Nurteel & Genta Ismajli. Muzika e këngës u punua nga Nurteel, teksti u shkrua nga Ghulo, Nurteel, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nurteel.

Më datë 7 Gusht 2017, Genta Ismajli publikon videoklipin "Dy Dashni". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Genta Ismajli merr pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 7 Prill 2018, Genta Ismajli publikon videoklipin "Zemra Thyhet". Muzika e këngës u punua nga Nexhat Mujovi (Wirusi), teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi). Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 4 Gusht 2018, Genta Ismajli publikon videoklipin "Papi". Muzika e këngës u punua nga Alandy, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alandy. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 30 Mars 2019, Genta Ismajli publikon videoklipin "Zjarr". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, ndërsa teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Në Maj 2020, Genta Ismajli merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Zjarr".

Më datë 29 Gusht 2020, Genta Ismajli publikon videoklipin "Ça Me Bo", në bashkëpunim me Marselin. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, ndërsa teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 13 Mars 2021, Genta Ismajli publikon videoklipin "Level Up", në bashkëpunim me Feron. Muzika e këngës u punua nga Tonic & Denk, ndërsa teksti u shkrua nga Tonic, Denk & Fero.

Në Qershor 2021, Genta Ismajli merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 21 me këngën "Level Up", në bashkëpunim me Fero.

Më datë 20 Janar 2022, Genta Ismajli publikon videoklipin "Bad Bitch", në bashkëpunim me Eko Fresh & Phat Crispy.

MIRUD & Genta Ismajli kanë njoftuar se do publikojnë së shpejti videoklipin "Po Pina".

Më datë 10 Qershor 2022, Genta Ismajli publikon videoklipin "Gidiyom", në bashkëpunim me Eypion.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Behar Behar   QAMILE QAMILE   Laaddaa Laaddaa   Erinna Erinna   Annonim Annonim   arbigennta arbigennta   endrita endrita   stafi stafi   TimI12 TimI12  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Genta Ismajli »

Komente 1426