Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 23-02-2016
  Këngëtarja Genta Ismajli vitin që lam pas e mbylli me single-in e saj më të fundit Kishe, një këngë ritmike e cila u pëlqye shumë. Megjithtë këngëtarja nuk po ndalet. Mësohet se ajo së fundmi është duke pregaditur këngën e saj më të re e cila do të vijë në bashkpunim. Ajo sot ka publikuar në fan page-in e saj një foto ku ka treguar se kësaj radhe ajo do të vijë në bashkpunim me grupin Etno Engjujt. Kënga do të mbajë titullin Shake it, apo që përkthehetn ë gjuhën shqipe Dridhe....

 • 31-01-2016
  Këngëarja Genta Ismajli ka qenë e ftuar sot në emisionin 1 kafe me Labin i cili në edicionin e tij të ri është zhvilluar në Gjilan, atje prej edhe nga e ka prejardhjen këngëtarja Genta. Gjatë intervistës ajo u ndesh me disa pyetje nga gazetari Visar Kalludra e një nga më interesantet ishte ajo për fëmijërinë e Gentës, se si e kujton ajo kohën kur kthehej nga Amerika. “Ka pasur raste kur njerëzit më shikonin dhe nga inati më gjuanin edhe me vezë”, ka thënë këngëtarja e mirënjohur, me të cilën tani mburret Gjilani dhe më gjerë....
 • 16-01-2016
  Këngëtarja Genta Ismajli në vitin 2015 u rendit në top 100-shen e fytyrave më të bukura në bot, ndërkohë që ishte e vetmja shqiptare në list. Por së fundmi ajo është përzgjedhur sërish si një nga fytyrat më të bukura dhe lajmin e ka bërë të ditur përmes Instagramit ku edhe ka shprehur falenderime për ata që e renditen në top 100. Në mesin e emrave të përzgjedhura janë modele të njohura si Funny Neguesha e Anette Hagha....

 • 12-01-2016
  Këngëtarja Genta Ismajli ka publikuar së fundmi në rrjetet e saj sociale një fotografi ku shihet mjaft e rrezikshme. Ajo ka pozuar përprapa një muri ku shihet një pikturë e një ngjarjeje tradicionale kosovare vite më parë. Por Genta gjithashtu kishte marrë në dorë edhe një revole të cilën e kishte drejtuar tek kamera. “Krenare me traditën” ka qenë mbishkrimi i Genta Ismajlit sipër fotos....

 • 09-01-2016
  Sot në rrjetet sociale është duke qarkulluar një fotografi e këngëtares Genta Ismajli ku shihet bashk me një djalosh i cili është duke i dhënë një përqafim asaj. Ndonëse nuk është parë më në krahët e dikujt që pas ndarjes nga Miltoi ajo kësaj here na ka bërë të dyshojmë se mos ka nisur diçka të re në jetën e saj. Shumica e komentuesve kanë aluduar se djaloshi mund të jetë edhe një nga famijarët e Gentës, por presim se çfarë do të na thotë vetë Genta?...

 • 25-12-2015
  Këngëtarja Genta Ismajli & Adelina Tahiri janë fotografuar sot së bashku teksa shihen duke shkuar së bashku diku. Ndonëse nuk i kemi ditur raportet e tyre se si i kanë pasur më parë, me këtë foto ato na kanë treguar se janë mike shumë të mira. Me siguri Genta & Adelina kanë qenë në një aeroport duke u bërë gati të nisen për ndonjë koncert jasht vendit....

 • 24-11-2015
  Këngëtarja Genta Ismajli së fundmi është duke qëndruar në Tiranë për realizimin e disa projekteve të saj. Por derisa po qëndron atje, ajo ka qenë e ftuar edhe në emisionin E Diell në Top Channel, ku ishte pjesë e rburikës Të çmendur pas. Menjëherë pas shfaqjes së Gentës në skenë shumë prej fansave të sajiu afruan rreth vetës. Kjo dëshmon edhe njëherë numrin e madh të fansave që Genta ka, jo vetëm në Kosovë por edhe në Shqipëri....

 • 19-11-2015
  Këngëtarja e njohur, Genta Ismajli, duket se mburret me hiret e saj trupore. Genta, po qëndron në Tirnanë, ku është duke xhiruar videoklipin e radhës, shkruan Indeksonline. E në foto shihet Genta, ku dhe është duke “pushuar” disi në një veturë luksoze....

 • 19-11-2015
  Këngëtarja Genta Ismajli së fundmi është duke qëndruar në Tiranë. Prej atje bukuroshja shqiptare edhe ka publikuar një foto në të cilën është shfaqur tejet tërheqëse. Mirëpo ajo që bien në sy tek kjo foto janë këmbët e Gentës të cilat janë plot shenja mesa duket aparati e ka zhgënjyer kësaj radhe këngëtaren....

 • 17-11-2015
  Këngëtarja e njohur, Genta Ismajli, po vazhdon të jetë e angazhuar në projekte të reja, gjithnjë për të qenë sa më afër fansave të saj. “Gati për xhirime në Tiranë”, ka shkruar ajo në mbishkrimin e fotos, shkruan Indeksonline. Genta, me këtë ka paralajmëruar se do të vie me një këngë të “nxehtë”, marrë parasysh që stina e dimrit po afron....
 • 12-11-2015
  Këngëtaren Genta Ismajli shpesh herë e kemi dëgjuar teksa tregon se mbështetje kryesore për karrierën e saj në muzikë e ka familjen. Ajo, kësaj radhe e ka publikuar një foto me nënën e saj, teksa tregon se sa shumë e do, raporton Indeksonline. Aty mund të vërejmë që bukuria e Gentës vjen pikërisht nga nëna e saj, e cila duket mjaft mirë....

 • 11-11-2015
  Këngëtarja Genta Ismajli së fundmi ka publikuar një fotografi e cila ka habitur edhe ndjekësit e saj. Ajo është shfaqur më e shëndosh se kurrë më parë. Nuk dihet saktë se kur është realizuar kjo foto por me gjasë kohët e fundit, ndërsa kjo pamje e saj ka ‘shokuar’ të gjithë. Mesa duket shumë herë fotografitë dinë të na zhgënjejnë. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/47039...

 • 01-11-2015
  Këngëtarja Genta Ismajli mesa duket është poashtu një nga ata persona të cilëve u pëlqen të festojë Natën e shtrigave. edhe ajo si shumë të tjerë kishte vendosur që me rastin e kësaj festeje të maskohet si një person i errët dhe më ndryshe nga përditshmëria. Ajo kishte vendosur që të vishej taman si një gangstere, me pantallona meshkujsh, këmishë me katrorë si dhe me mbathje meshkujsh të Calvin Klein. Ajo aktualisht ndodhet në Amerikë tek familjarët e saj, ku do të klthehet në Kosovë pas disa muajsh për projektet e saj të reja....
 • 25-10-2015
  Këngëtarja Genta Ismajli, ka gjetur edhe një metodë se si t’i bëjë për vete ndjekësit e saj dhe ta bëjë më të popullarizuar këngën e sapo publikuar “Kishe”. Përmes një postimi në Instagram ajo ka ftuar të gjithë fansat e saj që të realizojnë video me Dubsmash, ndërsa që videoja e cila merr me shumë like do të shpallet fituese e një tableti. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/46654...

 • 25-10-2015
  Këngëtarja Genta Ismajli sapo ka publikuar videoklipin e saj më të ri Kishe. Kënga është punuar nga Darko Dimitrov e ndërsa tekstin e saj e ka shkruar Avni Qahili. Genta në video shfaqet mjaft seksi & e gjallë, në njërën nga skenat ajo shfaqet edhe me 2 gjarpërinj të cilët i mban në duar. Ky nuk do të jetë projekti i saj i vetëm për këtë vit, pasi ajo ka treguar se në fund të këtij viti do të vijë me një baladë....

 • 21-10-2015
  Ka disa ditë që këngëtarja Genta Ismajli është duke paralajmëruar klipin e saj të ri. Kënga me titull “Kishe” do të publikohet të shtunën mbrëma në ora 20:00. Kështu ka paralajmëruar vetë këngëtarja përmes një mbishkrimi të cilit ia ka bashkangjitur edhe një video të shkëputur nga klipi i saj, raporton Indeksonline. Nga pamjet e para duket që Genta po vjen me një videoklip tejet interesant dhe shumë stil....

 • 19-10-2015
  Këngëtarja Genta Ismajli siç duket do të vijë me një surprizë për fansat e saj. Ajo së fundmi ka publikuar një foto përmes së cilës paralajmëron klipin e saj të ri. E çuditshmja e kësaj fotoje është vetë Genta dhe guximi i saj për tu mbështjellë me disa gjarpërinj. Mesa duket klipi i ri i Gentës miq do të vijë me gjëra të reja për fansat e saj, raporton Indeksonline. “Kishe”, është titulli i këngës klipi i të cilës duket që tashmë është gati por kur do të publikohet ende nuk e dimë....

 • 08-10-2015
  Këngëtarja e njohur, Genta Ismajli, mbështet kombëtaren shqiptare në ndeshjen me Serbinë. “#unebesoj ne fitore, Urime Shqipetare, #proud #to #be #albanian”, ka shkruar Genta, transmeton Indeksonline. Ajo cfarë vërehet në këto foto, është ky trup mashkulli, për të cilin genta nuk ka dhënë ndonjë detaj....

 • 05-10-2015
  Dy këngëtaret tona të njohura Genta Ismajli & Shkurte Gashi kanë publikuar sot së bashku një fotografi në rrjetet e tyre sociale. Ndonëse jemi mësuar ti shohim shpesh herë në sken╒ me veshje më ekstravagante ose edhe elegante, por në këtë foto ato shfaqen me një look krejt ndryshe. Genta & Shkurta janë mbuluar duke vënë kështu të dyja së bashku nga një shami të kuqe mbi kokë. ...

 • 01-10-2015
  Genta Ismajli është ndër femrat e cila vazhdimisht zë vend në mediat rozë. Ajo është ndër femrat më të bukura e këtë gjë siç duket e kanë trashëgimi e gjithë familja. Kësaj radhe ua prezantojmë motrën e Gentës, Mani Ismajlin. Kjo nuk ia lëshon aspak rrugën këngëtares përveç që Mani njihet si modele dhe aktore, raporton Indeksonline. Ajo së fundmi ka realizuar një set fotografik për “levelup” magazine ku nga një foto e publikuar duket që ajo po vjen me diçka të ‘nxehtë’ për fansat. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/46135...
 • 30-09-2015
  Genta dhe Getoari kanë dal në fotografi me kuaj. Mbase këta të dy kanë vendosur të martohen dhe të përgatiten për dasmë… Derisa kolegët e tyre e kanë marrë nusen edhe me helikopter, këta të dy dasmën do e bëjnë me kuaj. Siç dihet, Geti do marr princeshën e tij, Marina Vjollcën… Po Genta, kë do ketë princ?...

 • 21-09-2015
  Estrada jonë shumë herë shfaqen me stile të ndryshme. Madje shumë herë keni pyetur veten se prej nga i gjithë ky inspirim, mirëpo përgjigjet mund t’i gjeni sapo të shikoni tek këngëtaret e huaja. Edhe Genta Ismajli siç duket kësaj radhe për flokët është inspiruar tek këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora. Me flokë të lidhura lart mbi kokë dhe këtë stil jo të parë shumë herë, Rita është shfaqur para shumë kohe. Ndërsa Genta e ka sjellë së fundmi, por mbi të gjitha duket që i shkoj asaj. https://www.tekstes...

 • 01-09-2015
  Këngëtarja Genta Ismajli dita ditës po habitë fansat me ndryshimet në stilin e saj. Ajo së fundmi ka publikuar edhe një foto tjetër në të cilën është shfaqur me një stil më të veçantë. Jemi mësuar që shumicën e kohës Gentën ta shohim më elegante e sidomos pas pjesëmarrjes së saj në dasmën e Sinanit ku ishte shfaqur edhe pa të brendshme kësaj here ajo është kthyer në një vajzë më të thjeshtë dhe me një veshje sportive. Si çdo herë ajo është komentuar për pamjen e saj tejet seksi duke nxjerrë në pah gjoksin....

 • 31-08-2015
  Këngëtarja genta Ismajli e ftuar pak kohë më parë në emisionin Express Rozë ka pohuar para gazetares Lirita Halili se ka kryer ndërhyrje plastike në gjoks. Genta ka treguar se kohë më parë kishte zgogëluar gjoksin e saj për disa dhimbje të shpinës që kishte në atë kohë. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/34094...

 • 29-08-2015
  Këngëtarja kosovare Genta Ismajli duket të jetë shumë aktive këtë verë. Fillimisht ajo e nisi këtë sezon me Shkurt e shqip, një duet shumë i suksesshëm me Labinot Tahirin i cili u pëlqye jashtzakonisht shumë dhe mori miliona klikime në youtube nga publiku. Më pas Genta ka vazhduar me turneun e saj me koncerte në të gjitha trevat shqiptare e ndërsa tani po pregaditet që shumë shpejt të sjell në tregun e muzikës edhe një këngë të re. Këtë gjë Genta e ka komfirmuar për faqen Show Bizi Shqiptar në Facebook, duke treguar ede auto...

 • 27-08-2015
  Këngëtarja simpatike, Genta Ismajli, vazhdon të jetë tejet e angazhuar në mbrëmje të ndryshme muzikore si brenda ashtu edhe jashtë vendit. E derisa bënë prezantime të ndryshme padyshim që duhet të duket bukur, shkruan Indeksonline. Në një foto të postuar në Instagram, ajo duket mjaft tërheqëse. Ka kohë që këngëtarja nuk na ka treguar asgjë për jetën e saj, duke fshehur statusin nëse është në ndonjë lidhje ose jo ... por me sa duket ajo po mundohet që jetën personale ta mbaj larg syrit të medias....

 • 24-08-2015
  Këngëtarja Genta Ismajli kohët e fundit ka pësuar kogja ndryshime në pamje. Në një foto të publikuar nga vetë këngëtarja shihet që ajo duket shumë më ndryshe. Siç duket është grimi ai që duket se nuk i shkon aspak Gentës këtë rast, raporton Indeksonline. Jemi mësuar që atë ta shohim çdo herë më të hareshme, e nga kjo foto ajo ngjan më shumë me personazhet negative të filmave. Si do që të jetë duket që Gentës kjo nuk i shkon aspak....

 • 20-08-2015
  Genta Ismajli është e njohur për stilin e saj në skenën shqipe që nga daljet e saj të para, ndërsa këtë vazhdon ta bëjë edhe në ditët e sotme. Këngëtarja ka publikuar në Instagram një fotografi, në të cilën shfaqet e mbështetur në një divan e veshur e gjitha me rroba të zeza lëkure dhe në një pozicion provokues. “E varur nga moda, fashioniste. Moda është droga ime”, ka shkruar Genta krahas fotografisë. Mund ta pranojmë që këngëtarja gjithmonë ka pasur një stil të sajin të veshjes që vë në pah asetet e trupit të saj....
 • 12-08-2015
  Këngëtarja Genta Ismajli ka qenë e ftuar mbrëmë në diskotekën Delfinat në Istog për të performuar, e ndërsa gjatë performancës së saj ajo ka marrë një djal nga publiku me të cilin fillimisht ka filluar të kërcejë por më pas e ka hedhur atë në pishinë. Videoja ka marrë shumë komente dhe share në rrjetet sociale, pasi të gjithë kanë ngelur të habitur nga kjo sjellje e Gentes....

 • 02-08-2015
  Këngëtarja Genta Ismajli nuk është se është shquar ndonjëherë edhe aq shumë për format e saj trupore, madje sa herë që në fund të sezonit të verës selektoheshin trupat më seksi të estradës nga magazinat e ndryshme në Kosovë & Shqipëri Genta nuk dukej asgjëkundi në listë. Para disa vitesh Genta ishte mjaft e mbushur, por tani ajo ka arritur që të humbas disa kile dhe trupi i saj po vazhdon formësimin. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/44717 Këngëtarja është kujdesur që gjatë gjithë kësaj koh...


Faqet:
1
>
>>

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2017