Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gezim Nika - Ere E Drinit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Fryn nji erë, erë e drinit eja mori
lulja e blinit, eja mori lulja e blinit

lulja e blinit ra ne kroje ku pin uje moj cike Tropoje, ku pin uje moj cike Tropoje.

2x mjere kush t'pa e lum kush t'ka, ma ngrin zogun per hava

Te kam pas than cike njiher per ty dimnin e baj ver, per ty dimnin e baj ver.

Vere e vjesht mori cike piqet molla nen qerpik, piqet molla nen qerpik.

2x mjere kush t'pa e lum kush t'ka ma ngrin zogun per hava

dallendyshe rri mos ik, krahun tend e ka qerpik, krahun tend e ka qerpik

kush e knon per ty nji keng zanin zogjve ja u ka marr, zanin zogjve ja u ka marr

2x mjere kush ska e lum kush ka ma ngrin zogun per hava


Ky tekst u dërgua nga Stela The Queeen:)Gezim Nika
Publikimi: 26/12/1988
Muzika: Kolë Susaj
Teksti: Hamit Aliaj
Festivali Gjirokaster 1988


Gezim Nika - Ere E Drinit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ere E Drinit".
3. Video është e këngës "Ere E Drinit", por nuk këndohet nga Gezim Nika.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gezim Nika:


Komente 0