Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gillespie - E Di! Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

E di, Që peshqit nuk kendojnë
E as lopët s’fluturojnë
Kurrë njëherë
Ata, Të zhytur në panikë
Me kollin e tyre kronik
Si gjithëherë

Paramendo kur vijnë ata tek ne
Çka do t’u themi, kur asgjë ska të re
Disa thonë t’i kthejmë mbrapa si më parë
A pe shihni o njerz që
Asgjë spo na shkon mbarë

E di, që rrethi s’është katror
As matematika metaforë, asnjë herë
T’kam thënë, dashurija s’është gjeometri
E as 2+2 s’bëjnë 3, 100 herë

Paramendo kur sirenat harrojnë t’notojnë
Dhe kur balenat i fusim ne në gojë
Disa thonë se koha për ne është ndalë
Por prapë se prapë,
Neve asgjë spo na shkon mbarë


Ky tekst u dërgua nga guriGillespie
Publikimi: 06/06/2007
Festivali: VFM 2008


Gillespie - E Di!
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Di!".
3. Video është e këngës "E Di!", por nuk këndohet nga Gillespie.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gillespie:


Komente 0