Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjergj Leka - Himn Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Ne jete me solli mua dashuria
Qe prinderve zoti ne shpirt ju dha
"Jep dashuri !"mua me tha.

Jeten pranova ashtu sic me erdhi
Me fali dhe miq, qe i desha shum
Ne vite te brishta, endrra rinie
Shume dashuri mora dhe une.

Gjithmone kam menduar qe njerez si une
Linden me fat qe falen vec nota
Gezimet, hidherimet mbi pentagram
I ndjejme njesoj, ne dhe gjithe bota

Zerin e jetes kam ndjere une gjithmone
Sa here kam falur dashuri,
Por dashuri mbi dashurite
Mbetet ky dhè, kjo dashuri

Zerin e jetes ndjej ne thellesine e shpirtit
Sa here kendoj me zjarr ne gji
Per dashurine mbi dashurite
Per kete dhè, ty Shqiperi

Brodha gjithe boten te lash fillikat
Shume here te mohova dhe vehtes nuk ja fal
Ndaj sot une jam ketu ti them europes
Njesoj, jam si ju, por me shpirt jam shqiptar

Te besova ndaj prap kthehem tek ti
Ku flas gjuhen time, ku ndihem njeri
Shume here te harrova, ndaj te them tani
Me fal ti o nene, e shtrenjta shqiperi.Nuk kemi video për këtë këngë.
Gjergj Leka - Himn
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Himn".
3. Video është e këngës "Himn", por nuk këndohet nga Gjergj Leka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjergj Leka:


Komente 0