A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Gold AG - Furra G


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  51

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

04/08/2006

2006-08-04T00:00:00

Song from the album:

"Lanet"

Participating in

Çelësi Muzikor 1


N'katin e tet përball bllokut t'tret
Jeton ni simpatike me emrin Mirjet'
Ekstravagante gjith mi shashtris kojshit
Kjo i qiti n'dy guj tash edhe furraxhit
Bile njoni shum cool me emrin Busull
Sa her e sheh Mirjeten vetes i mshon shpull
Del jasht furres kishe drut pi palon
Nkat t'tet syt i qon me pa Jeten n'ballkon
Syt i rrotullon i pihët qafa e i pik njersa n'ball
Ja nin krismën e shtikllav kur hec nëpër shkall
Tipi tash u kall çdo sen pe analizon
A mdon a sëm don me ja pyl athu a bon
Mirjetes i fishllon po ajo ka vnu vokmena
Hin ky n'minimarket e i porosit 2-3 vena
Hin mrena pin ven e ngon kang për dashni
Mirjet mos tmarsha ty metsha gjith Furra-G.

refr.
Zemer per ty me kry e thej murin
Du me ta prek doren kur ta kthej kusurin
Jom furra-G pa shpi e me dashni
Qe mere qit kifle e mshelma qat sy.

Busulla me kimik i shpreh ndjenjat e veta
Ka tshkon e shkrun Bislim + Mirjeta
Spo din i ngrati ma qysh me argtu veten
Lyp deshir muzikore per Busullen e Mirjeten
Çdo dit e blen gazeten horoskopin e lexon
Kur ti del mir puna mar i shkon
Si feder po kcen sën po rrin me ni ven
Pa prit pa kujtu ktu ni myshteri po vjen
A u lodhe busull ni buk a po ma bjen
Hej o verem a e ki per veti a per qen
E more busull zeza kojshikja tla pa men
O kojshi mere buken se ajo osht puna jem
Del me zorr bislimi me i bo hyzmet oborrit
Nihet helikopteri ky ja bon me dor KFOR-it
N'at moment Mirjeta n'ballkon qëllon
Përshëndetjen e vazhdon se menon që asaj po ja bon.

refr.
Zemer per ty me kry e thej murin
Du me ta prek doren kur ta kthej kusurin
Jom furra-G pa shpi e me dashni
Qe mere qit kifle e mshelma qat sy.

Ora 8 e mëngjesit furra mshel apet
Ka dal qika me ble kifle mu nis n'fakultet
Pret aty përpara qe tash raptishi po vjen
Si met zemra nven krejt pa prek i kcen
Ju da erifit fryma e ju tha edhe pshtyma
Syt ju rrotullun u bo tamam si Cima
Pe kqyr kët bukuri prej komve deri nkry
Zemrën se ka nven pi kojtet me lipi
Po tenton me ja ngjit ajo as që e ka prit
Ja shiloj niher vetës tha kuku me pas dit
Tash Bislim Busulla krejt u çorodit
Çohet n'5 tsabahit hala pa u bo drit
Krejt n'dyzen i ka qit po banon n'banes t'Mirjetes
Tash ky furra-G ju kthy seriozisht jetes
Ju plotsu dëshira që shpesh e ka pa n'andërr
Mirjeta shtatzan e ky pritet me hi dhandërr.

refr.
Zemer per ty me kry e thej murin
Du me ta prek doren kur ta kthej kusurin
Jom furra-G pa shpi e me dashni
Qe mere qit kifle e mshelma qat sy.


Lyrics submited by Natti   fitore
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019