Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Jom Preshewar

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jom Preshewar".
3. Video është e këngës "Jom Preshewar", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Jom Preshewar  (Feat. alimeti)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Këngë e albumit:

"Amaneti"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00nje dit e zymt kohe e pa kuptimte
nje zemer e madhe grymosur shumim
ma mir flak e me gjak
se me armiqe en prag
tosk e gek te bashkum me marr hak
i perkasim atedheut
siq i perkasim nanes
jemi drit per ket vend
sikur rrezet e hanes
bashk gjithmon
ball per ball dushmanit
squhet per jet kurr
nderi i vatanit
hani pini mbushni
qepa e arm.......................
.........................
........................
kadal shka ndaloje turrin
kurr per jet
nuk e trem burrin
mund te me varesh ne litar
prap dot them jam
preshevar

Vi ngas presheva flas ni gjuh amtare
Luftoj n´Drenic e luftof n´Koshare
Deri n´Kacanik o armik um nihet zani
Qu thrret lugina o Bardhyl Osmani
Prap neper shpia hin burgos Serbia
Cdo dit me panik kur tvjen Xhandarmeria
Luftova me nder e jo te ndertoj Villa
Mbeta pa asgje dhe se fundi ngrila
Shpesh i lutem zotit me mir tjem i vdekur
Jo nburg i tretur per Shipni i etur

150.000 Banor nkto Teritore
Prej 45-es ke bo qka tka ardh per dore
Qat'her kur na dajte me vllazni
Kur tokat e mia u dhan per Serbi
Kjo trev osht e jemja prej bregut e shpatit
Luftova per Preshev ne reforma t´Tanzimatit
Ska lidhje prej nga jom me randsi qe jom knena
Des per SHpini e ni gjak na rredh nvena

Sem trem turkia shkau as kerkushi
Des si rahmetlia gjysh Ramiz Agushi
Kto fjal qe pl thom pi t´nervozes
Sdu mu pre shiptar mo te kafja e Tozes
Boll diskriminim lem rahat ntroje tmia
Bomben e maj ndor jap shpirt te Xhamia
Vdekje tradhtarve fat perjet SHiptarve
Kto i kini AMANET nga 1 DODALLARVE


Ky tekst u dërgua nga Alimeti, Ages   shwaba   ArditK
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet