Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - 10 Vjet

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "10 Vjet".
3. Video është e këngës "10 Vjet", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - 10 Vjet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  53

Këngë e albumit:

"Amaneti"

Komente

4 🔥

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00Me 28 korrik 86`shta e vjeter
lindi Gold Ag`ja se kush menove tjeter
Prej spitalit t`prishtines n`drejtim t`lugines
po vjen dikush me vler ma shum se lule e kokaines
u rrita n`att preshev me tmira e me shnet
babi na la kur i pata mushh 6 vjet
m`kujtohet kur rrisha gjith tu e prit prej shkolles
kur i thojsha qe sot a m`qon te guri i bolles
mramje n`biliardo e n`mengjest te vneshti
me lot e me mburrje po del edhe rreshti
e dini qka po foli mir e di qka po thom
sot e 1000 vjet mburrna djali i kujna jom
gjithmon si mbret e n`pushime 3 her n`vjet
fotografija e jon n`kujtim n`tatuazh me mbet
Dhembje pa sherim thell n`zemer o malli
kisha dasht veq me t`thon se n`rrug tonde o djali

ref.

T`fala preshewes e thuaj se un po vii
Malli mka marr me t`paa pasha kta syy
Si kur nje enderr me duken ato 10 vjet
Kujtim ne mendje historia me mbett

Prej klases t`2t kom pas gjith duartrokitje
ather kur dilsha me repovat n`shetitje
koh e vjeter po qaj ish kon lezeti
kena lu me qen se su kan interneti
kurr sja ka majt as aat`her me na shajtt
me na prii skan guxu se t`fort i kena dajtt
her te ara linqa posht her n`qarshii her n`koder
me maahhall dodallar prejardhje prej n`Shkoder
sot e atdit as nje her si harroj t`mitt
dita me e mir per bajram te kusherit
futboll te sokaki metallika e 2pac`i
ktu ka zorragji e mos tja msyn selaki
jom kon shum i vogel t`paren t`dyten klas
mu ka humbur diskoteka ktyneher kena pass
te livadhi i shenjt tu shku ka 4 her n`muj
na ngucim dhipaa e tjert lagenn me ujj.

ref.

T`fala preshewes e thuaj se un po vii
Malli mka marr me t`paa pasha kta syy
Si kur nje enderr me duken ato 10 vjet
Kujtim ne mendje historia me mbett

Koha po kalon e po ndryshon ky milet
kisha dasht 1 her mu kthy n`qato vjett
n`klas t`3t me vothh rrugve n`gjdo nat
sa njeri jitke rat e tjert tu i shpullat
i mir per kojshi per familje e shoqni
m`kujtohet kur knojsha te furra n`piceri
tani kishke loja shpesh n`stadion
n`daash don ndash sdon preshewa kampion

Gjithmon kenii shujt sa her ju kena mujt,gjithmon u kon adnani bashk me majk e me kujt

Kom teper qka thom kom teper qka foli
jeta serial qe n`varet nnga roli
zgjedh ma t`miren aktro n`ket teater
boni krejt per zot kurgjo mos bon per hater
si oksigjen nat ven une vii e nuk hupi
ather kur syt i msheli du n`preshew mem pushu trupi.

ref. x3

T`fala preshewes e thuaj se un po vii
Malli mka marr me t`paa pasha kta syy
Si kur nje enderr me duken ato 10 vjet
Kujtim ne mendje historia me mbett..


Ky tekst u dërgua nga  edona   lavdimii   florent
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet