Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Plaku Me Djal

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Plaku Me Djal".
3. Video është e këngës "Plaku Me Djal", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Plaku Me Djal  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  37

Këngë e albumit:

"The Goldfather"

Komente

3 🔥

05/07/2011

2011-07-05T22:37:33+00:00....................
Mirsevjen oj dit se moti t'kemi prit
T'bekum prej ZOTIT djem trima kom rrit
Me s'qepa e thonj shqiponja lufton
Se burri i ksaj toke pragun se lshon
Plumat e tu drejt neve jon t'vonshum
Se baruti pret mysafir t'pazakonshum
Ndihmo o ZOT po vjen shkau n'konak
Gzohu KOSOV per 1 DRAGAN MA PAK
Lind o djell se s'jetojm pa drit
Se dora e zez po na sulmon n'ket dit
Vin bijt e shkines mi marr bab e djal
Jon pushk lirie qe atdheun se fal
Tyta e armikut vjen per mi krye tona
Fuqia e shkaut po fitorja e jona
Zemra jem e thirr djalin tem n'gjum
Qu ASLLAN O BIR TI BOJM HI E SHKRUM
....................

Ref
....................
Mos em shkel me kam o shka te dera
Se me plum e gjak fillon pranvera
Hej moj KOSOV robni nuk duron burri
Plaku me djal jan si shqiponjë flamuri
....................

....................
Merre bomben n'jastek siguresa n'dysheme
Nis draganit mej hi tuta po dridhet e bon be
Pash ZOTIN ASLLAN mos e gjun se na vret
S'kom qat boj o bir shkine se me dek e kom bo njet
Nihet krisma n'dhom plumi e shpon tavanin
E gjuj bomben n'krevet me kall gjall draganin
T'falemderit o ZOT per forcen qe ma dha
Met i shtrim per tok ky qetnik hiq pa krah
Largoj armen nga gjoksi qe ka polici tjeter
Pluma gojen ta mushi se jom 1 plak i vjeter
A je mir o bir prej larg zanin e veti
Shnosh e mir jam bab qe u vra edhe i 3-ti
Ai tjetri tu nga po ik ka zastava
Plot pluma ati qeni trupin e vet ja lava
Me gru e me fmi rruga jon vazhdon n'mal
7 pushka KOSOVE luftojn per IDEAL
....................

Ref; 3
....................
Mos em shkel me kam o shka te dera
Se me plum e gjak fillon pranvera
Hej moj KOSOV robri nuk duron burri
Plaku me djal jan si shqiponjë flamuri.
....................


Ky tekst u dërgua nga Arddittq.!   Gazmend   Valdrin100   fitore   GOLDEDI
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet