Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Dy Krisma Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kreshat e Kosovës kan marr ngjyr te kuqe
Krushqit e Dardanit jan nis me marr nuse

Ref:Dy kismat e pushkes po i lshon çabiqi o jam Beqir Gashi e jam Muj Krasniqi tu i knu Kosovës luftojnë per liri me ni dor kan pushken hej tjeter qiftel

Gold AG:PO pyt Kosova e po pyt Shqipnia pse mu nal kanga e spo bjen sharkia ti u plagove po kurr su ankove i qeshur gjithmonë atdheut i knove vargjet e kanges i bane veper frika e armikut kapuq me mjeker me dat 28 del vet i tret ushtri e Kosovës lexohet ni flet rrugt e gjata neper shi edhe bor ma shtojn deshiren me dek per Kosovë dimer i ftoht ku po ngrin acari Muja e Beqa shkrin boren si zjarri plot armatim po vim nga cahani me shkul kufinin prej kti vatani priti oj Klin se trimat po vin o gjall o vdek lirin po ta bin

Ref:Dy kismat e pushkes po i lshon çabiqi o jam Beqir Gashi e jam Muj Krasniqi tu i knu Kosovës luftojnë per liri me ni dor kan pushken hej tjeter qiftel

Gold AG:Kangen mat mir prej teje e msova heu moj Shqipni ti mos thuj marvova e aj dhjetor i mushun me prita kangen e pushken dyat i nita cila kish me qen andrra e jetes ma mir se me dek ngat Mujes e Beqes tok e pashtrikut deshmo qe s'koritem lulet e tua me gjak u rriten bashk e kalum urin e dhe etjen bashk e kem bo jeten e vdekjen me ju pa niher do te isha i lumtun se zani i juve e ban kangen mat bukur flak po merr bjeshka e po tunden malet e kanga trimit jo nuk po nalet le ta din armiku se kjo asht Shqipnia me gjakun ton let shkrun Historia

Ref:Dy kismat e pushkes po i lshon çabiqi o jam Beqir Gashi e jam Muj Krasniqi tu i knu Kosovës luftojnë per liri me ni dor kan pushken hej tjeter qiftel


Ky tekst u dërgua nga Kastro BGold AG
Renditja: Top 200
Publikimi: 18/11/2018


Gold AG - Dy Krisma
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Krisma".
3. Video është e këngës "Dy Krisma", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gold AG:


Komente 0