Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Plumbi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  7

Ref 1x:Vjen si plumbi ne kto male nuk ka forc o qe e nal  djal mat mirin e ka nana at Kosovës ja ka fal

1 Za vjen nga mali e thot tungjatjeta është 1 djal i ri qe la andrrat e veta dhe andrra e vetem per ta ish liria tha let bahet Shqipnia qysh e fali perenia po e la shkollen e po i ngjitem mallit bashkë me shokt e zemres shok te idealit hijenat  e karpates kur desin n'vendi tim une deken per Kosovë nuk  va
as ndiskutim  ftyra e armiqve nga frika po zhverdhe se gjaku i Shqiptarit pahiri s'derdhet  sa her te mora ne shej asniher se huqa kur plumbi qet plumba ai osht Reshat Muqa tradita vazhdon e lufton Suhareka le ta din se ky vend osht plot Besim Ndreca  nga Dobordelani deri n'Kleqk pse heshti se ai pa liri as jeten nuk e deshti

Ref 2x:Vjen si plumbi ne kto male nuk ka forc o qe e nal  djal mat mirin e ka nana at Kosovës ja ka fal

Than kush asht ai trim qe kurr nuk perkulet ai qe lufton n'kam e asniher nuk ulet i than ruju vlla se plumi mun met marr ai qeshi e tha po per qat punë bre kena ardh shkon kur thrret n'Rahovec  epopeja ai qe prin n'beteja per fitore te reja  tmerrin e armiqve pumbi me plum e nal   ai per liri nuk fal e gryken e ban val 1 arom lirie i ra malit e fushes gjaku u ba lule n'betjen e Gallushes se kemi at gajle krejt nese desim kjo asht pranvera e fundi qe ne robni pe presim me dek niher per atdhe mdoket  pak se kush e ban me njers ai e mbron me gjak e kurr mos meno qe na tut o hasem luften nuk e dojm amo luften e bajm dasem

Ref 2x:Vjen si plumbi ne kto male nuk ka forc o qe e nal  djal mat mirin e ka nana at Kosovës ja ka fal


Ky tekst u dërgua nga Kastriot BerishaGold AG
Renditja: Top 200
Publikimi: 12/06/2021


Gold AG - Plumbi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Plumbi".
3. Video është e këngës "Plumbi", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gold AG:


Komente 0