Më mbaj mend (për 1 muaj)


Grupi Polifonik I Bençes - Labëri Larë Në Hënë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Labëri Larë Në Hënë".
3. Video është e këngës "Labëri Larë Në Hënë", por nuk këndohet nga Grupi Polifonik I Bençes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Grupi Polifonik I Bençes - Labëri Larë Në Hënë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Teksti:

Maliq Lila

Komente

Asnjë Koment

11/04/1995

1995-04-11T17:58:21+00:00Labëri larë në hënë - Grupi i Bënçës
marës - Golik Jaupi dhe Përparime Ziflaj
kthyes - Dervish Guma
hedhës - Agron Selimi

(11/04/1995)

Labëri larë në hënë
eshtërat sa majë e rrënjë,
Malet’ë gushë më gushë
jashtë borë e brënda prushë,

E derdhura ibërshime
La moj Labëria ime..

Malet si supe me mëngë
sipër detit të ergjëndë,
amani, shokë, amani
aty më gjen prehje xhani,

E derdhura ibërshime
La moj Labëria ime..

Labëri zonja qesqine
shkrepat fole gjeraqine,
për stane dhe borë rradhë
për thëllëzat gushëbardhë,

E derdhura ibërshime
La moj, Labëria ime..

Pllajat aromë trëndeline
grykat derdhur në burime,
të dëgjoj këmborë stani
të këmbej nishan çobani,

E derdhura ibërshime
La moj Labëria ime..

Labëri gërxhe e tërë
honet prer si me gërshërë,
Malet’ë gushë më gushë
jashtë borë e brënda prushë,

E derdhura ibërshime
La moj Labëria ime..

Si ty vetëm zotët bërë
vashat vita, djemtë tërë,
amani shokë, amani
aty më gjen prehje xhani,

E derdhura ibërshime
La moj Labëria ime..

Teksti: Maliq Lila

Ky tekst u dërgua nga  sotolestele
Më Shumë Këngë Nga Grupi Polifonik I Bençes:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë