Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Polifonik I Bençes - Goliku I Bënçës / Kush Ja Thotë Në Ato Hije / Sofra E Këngës Labe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Kush ja thotë në ato hije
Flet me re e flet me yje
Yje thane, degë lisi
Këndoj kënga e një fisi

Këta djem që i thanë ndalë
Gjalmë zeza ka bërë djalë
Japin fjalën dhe mbanë besën
Për atdheun din dhe vdesën

Kështu thane dhe i ranë
Gurë më gurë e stanë më stanë
Kush me pushkë kush jataganë
Luftojnë spartan me persjanë

Andej vaporë e ballona
Del ushtria ish kollona
Këtejë pushkët me gjalmë
Që i mbanë trimat me famë

Andej krisma,gjyle,topa
Mitralozë edhe bomba
Këtej djemtë si fildishë
Fshinin gjakun me këmishë

Andej Forca Mbretërore
Hekur, tela në një vijë
Këtej kënga popullore
Lufton një sa për njëmijë

Lufton Sparta me një Mbretë
Që kishte mijëra dyzetë
Këtej flamuri me valë
Çobanët mbi gjeneralë

Vlor e sotme,Spart e vjetër
Shqipëri dhe ska më tjetër
Vlora, Vlora, Vlora,Vlora
Bjeri moj të lumtë dora

Koha e kërkuar erdhi
Çeli toka,ndriti dielli
Pruri ditën më të mirë
Edhe rrofsh moj Shqipëri e lirë


Ky tekst u dërgua nga Rubin Ceka


Nuk kemi video për këtë këngë.
Grupi Polifonik I Bençes - Goliku I Bënçës / Kush Ja Thotë Në Ato Hije / Sofra E Këngës Labe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Goliku I Bënçës / Kush Ja Thotë Në Ato Hije / Sofra E Këngës Labe".
3. Video është e këngës "Goliku I Bënçës / Kush Ja Thotë Në Ato Hije / Sofra E Këngës Labe", por nuk këndohet nga Grupi Polifonik I Bençes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Grupi Polifonik I Bençes:


Komente 0