Më mbaj mend (për 1 muaj)


Halil Bytyqi & Naim Krasniqi - Cka Po M'rrin Karshi Karshi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cka Po M'rrin Karshi Karshi".
3. Video është e këngës "Cka Po M'rrin Karshi Karshi", por nuk këndohet nga Halil Bytyqi & Naim Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Halil Bytyqi & Naim Krasniqi - Cka Po M'rrin Karshi Karshi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Cka Po M'rrin Karshi Karshi"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Naim Krasniqi (Rapsod)

23/09/2014

2014-09-23T07:08:43+00:00Cka po m'rrin karshi karshi
tybe Zotin nuk t'mar ty
ore i keq, i shtremt, koke ti

Mori e bardh e bukuri
une po rri mori me t'mar ty
oh e bardh, e bukur
oh e bardh, e jemja je

Ore i keq, hiqmu meje
se mi lujte mend prej kreje
tybe Zotin nuk t'mar ty
une do t'bahna, tha, ni mij
o ni mij me hy n'tall
e n'ate tall more me u palu
gjajum ti, tha, o i keq mu
tybe Zotin nuk t'mar ty
ore i keq, qyqan, je ti

N'koft ni mij me u maru
me mar iken me tfillu
ner ate tall per me shku
hyzmet t'madh m'paske qu
o ni maqorr me tu maru
e te talla du me shku
e kur t'bajsh ti me dal
ta nxa rrugen du me t'mar
du me t'mar une ty
oh e bardh, e bukur
oh e bardh, e jemja je

More i keq hiqmu meje
se mi lujte mend prej kreje
tybe Zotin nuk t'mar ty
ah ni zog me u maru
me i mar kraht me fluturu
per hava du me shku
o ni therr une me u palu
ah n'murriz une du me shku
shtine doren, nxirrem mu
tybe Zotin nuk t'mar ty
ore i keq, tapall, je ti

N'koft ni zog me u maru
me i mar kraht me fluturu
per hava ti me shku
e ne tok per me u lshu
ner ate therr per me shku
hyzmet t'madh m'paske qu
o ni sokol me tu maru
me i mar kraht me fluturu
per hava kam me shku
tan qobant o me i tubu
me gur kan me t'gju
e kur t'bajsh ti me dal
du me u lshu e du me t'mar
du me t'mar une ty
oh e bardh, e bukur
oh e bardh, e jemja je

More i keq hiqmu meje
se mi lujte mend prej kreje
tybe Zotin nuk t'mar ty
ah ni lepur me u maru
me mar iken me tfillu
n'mal t'Germies du me shku
mal i madh asht qellu
gjajum ti, tha, o i keq mu
tybe Zotin nuk t'mar ty
ore i keq, i shtremt, je per mu

N'koft ni lepur me u maru
me mar iken me tfillu
n'mal t'Germies per me shku
hyzmet t'madh m'paske qu
o zagar me tu maru
ni zagar, zagar plak
me t'trague, tragum trag
e n'ate llug per me ardh
e kur t'bajsh ti me dal
ta nxa rrugen du me t'mar
du me t'mar une ty
oh e bardh, e bukur
oh e bardh, e jemja je

More i keq, qysh ma kpute mu dikatin
ty te thirrshin me ni dasem
ti n'ate dasem ke me shku
te tan shoket dalin me lu
tane atllart i lshojn me lu
ati yt koft plagu
shalen n'shpin more ke me vnu
tane kallanat zhag tuj t'shku
te tane shoket po shkojn tuj lu
ti u shkofsh mrapa tuj vajtu
se nuk munesh me mar mu
ore i keq, qorr, koke ti

Qysh po flet, qysh kam marak
ti e marsh o ni burr plak
e i bafsh dy binak
e i marsh djepat me shku n'are
dyt i lafsh ner ni dardh
kur tu nalsh o me pushu
te dy gjarpni i ka kafshu
kur tu nalsh o ti per s'dyti
te dy gjarpni ti past myt
o i marsh djepat me i qit n'shpin
tana shokzat mas po t'vijn
tana shoqet shkojn tuj lu
ti i shkoft mrapa tuj vajtu
se s'ki qare pa mar mu
oh e bardh, e bukur
oh e bardh, e jemja je

More e pij xehrin e xehrona
edhe helmin e helmona
tybe Zotin nuk t'mar ty
ore i keq, m'ke lodhun ti

Ne pifsh xehrin me u xehru
edhe helmin me u helmu
ni lug cube m'ka qellu
do te nxant kos pa trozu
e me lug n'goj kam me ta lshu
s'te len baca per pa t'qu
se me qef ke me mar mu
oh e bardh, e bukur
oh e bardh, e jemja je

More i keq, me kete pune ti kceve gardhin
zgate doren ja pafsh hajrin
o i keq, i shtremt, koke ti


Ky tekst u dërgua nga  stafi
Më Shumë Këngë Nga Halil Bytyqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet