TEKSTESHQIP

Halil Kastrati
Biri Im
Lyrics

Ti kur linde biri im
Me gezim te mora ndore
Pastaj mjeket me treguan
Se ti linde i semure

Mu dogj zemra biri im
E te putha ty ne ball
Me plot sprova eshte bota
Keshtu m'duhet ti bej ball

2X
T'gjitha gishtat jane njesoj
Por ty babi te dalloj
Pak me shume shpirti me dhemb
Per ty o evladi jem

Ti nuk je si femijt e tjere
Ti dhe boten e sheh ndryshe
Kur te shoh bir te vetmuar
Po ma ndan zemren pergjysme

O Allah i gjithfuqishem
Ti je Ai qe sheron
Ne e dim o Zoti jone
Kend e don ti e sprovon

2X
T'gjitha gishtat jane njesoj
Por ty babi te dalloj
Pak me shume shpirti me dhemb
Per ty o evladi jem

O ju prinder te sprovuar
Mos merziti e behuni t'fort
Kjo dynja eshte shume e shkurt
E shperblimi eshte i plote

INFO
Më datë 31 Mars 2018, Halil Kastrati publikon videoklipin "Biri Im".