Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hamit Kastrati & Perparim Brati - Plaku I Shkrete Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I
oooo komkryq nsob plaku osht uuuul
mur lahuten vajn e muuur
nis me knuue plaku i shkreet
fjalaa nfyt ooo i paska met

II
oooo loti lotin spo ja preet
kur e thaa fjaleen gurbeet
me njanen dor lotin tue fshii
hajmedet oo gurbetliii

III
ooo jem vetmuu nvotra pa fmii
ku shkretuu bjeshket rriin
meten kullat me i mlue barii
nuk po ndizet oo nvotra zjaarri

IV
ooo bit e mi kthehi ma shpeeejt
paraa kohe u plakt n gurbeet
halaa baba man ymyt
se dot kthehi oooo bir najditt

V
ooo jena lodh tutna po vdesiim
kurr se di a mun ju presim
sa her anderr jam tuj paa
kur mdel gjumi spom merr maa

lypni falje pereendis
per ket vend oo qe e braktiiist
lypni falje pereendis
per ket vend oo qe e braktiiist


Ky tekst u dërgua nga B.D


Nuk kemi video për këtë këngë.
Hamit Kastrati & Perparim Brati - Plaku I Shkrete
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Plaku I Shkrete".
3. Video është e këngës "Plaku I Shkrete", por nuk këndohet nga Hamit Kastrati & Perparim Brati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hamit Kastrati:


Komente 0